15 Temmuz şehidinin adı Etimesgut’ta okula veril

FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde Gölbaşı’nda şehit olan Ferhat Koç’un adı Etimesgut’ta bir okula verildi. Törene katılan şehit ailesi darbecilere idam istedi

15 Temmuz şehidinin adı Etimesgut’ta okula veril
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Gölbaşı Polis Havacılık Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Ferhat Koç'un ismi, Etimesgut'taki bir ilkokula verildi. Şehit Koç'un adının verildiği okulda, şehidin annesi Nejla, babası Mustafa, kardeşleri Selim ve Şahin Koç ile yetkililerin katılımıyla tören düzenlendi. Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un eşi Gülhan Altınok, burada şehidin annesi ve babasını da yanına alarak yaptığı konuşmada, Ferhat Koç gibi kahramanlar sayesinde vatanın var olduğunu ve var olmaya devam edeceğini belirtti. Altınok, şehidin ailesine "Kahramanlarımıza minnettarız. Sizlere minnettarız böyle bir evlat yetiştirdiğiniz için. Gurur duyuyoruz onlarla. Vatan var ise sizler ve onların sayesinde, o evlatların sayesinde var. Bu okulda nice Ferhatlar yetişecek" dedi.

"İDAM EDİLSİNLER"
Şehidin annesi Nejla Koç, oğlunun şehit olduğunda nişanlı olduğunu ve düğününe az bir zaman kaldığını anlattı. Anne Koç, "Acım çok büyük ve her zaman taze kalacak. Okula ismi verildiği için çok mutluyum. Bu kalabalık ve nice kalabalık benim oğlumun düğünü için toplanacaktı. Kalleşlerin asılmasını istiyorum. O zaman belki biraz rahat ederim, çünkü rahat değilim" diye konuştu. Şehidin babası Mustafa Koç ise "Sabrediyoruz ve dua ediyoruz. Darbeyi yapanlar idam edilirse biz belki biraz rahatlarız" dedi. Törene Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım da katıldı.
BİZE ULAŞIN