Şehit eşim için evet diyeceğim

Polis teşkilatı yıldönümü etkinliklerinde eşlerini anmak için bir araya gelen şehit eşleri, hainlere bir kez daha öfke kustu ve tek bayrak altında birlik için “vatan yemini” etti

Şehit eşim için evet diyeceğim
Başkentin farklı noktalarından adları farklı ancak acıları ortak şehit polis eşleri Polis Günü etkinliğinde bir araya geldi. Kocatepe Camisi'nde düzenlenen mevlit programında gözyaşlarına boğulan acılı eşler, hep bir ağızdan "bugün bu gözyaşları bir ihanetin ürünüdür, canlarımızın bir parçasını bizden koparanlara yarın tek bayrak altında kalarak bölemeyeceksiniz mesajı vermeliyiz. Bu da dünyanın 'hayır' dediği 16 Nisan'a 'evet' diyerek mümkün. Vatan bize şehit eşlerimizden emanet, emanet emin ellerde" sözünü verdiler.

'POLİS GÜNÜ POLİSİM NEREDE'
Söz konusu yemini edenlerden biri olan iki çocuk annesi şehit eşi Nevin Turgut (33), hislerini SABAH Ankara'yla paylaştı. Eşi Semih Turgut'u (38) Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün içerisinde bulunduğu eski Emniyet Müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda kaybeden Turgut, "Polis Günü ama polisim yok, nerede benim diğer yanım?" diyerek gözyaşlarına boğuldu. İki çocuğu ile etkinliğe katılan ve 5 ay önce eşini şehit veren acılı eş, "Diyarbakır Bağlar'da bomba imha uzmanı olarak görev yaparken bombalı saldırı sonucu 4 Kasım 2016'da şehit oldu. 16 yıllık polis memuruydu. HDP milletvekillerinin gözaltına alındığı sırada PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit düştü. Nevşehirliyiz, ikimiz de aynı şehirde, mahallede büyüdük, 4 yaşımızdan bu yana tanışıyoruz. Çocukken söz verdik 'büyüyünce evleneceğiz' diye, büyüdük ve evlendik. O benim tüm çocukluğum, anım ve hayatımdı. Ama bir sabah hainler onu benden aldı, geriye bana koca bir acı ve yetim iki evlat kaldı" dedi.

'İLK KEZ ONSUZ'
"Buruk bir polis günü; eksik, kırgın, yalnız ve kimsesiz…" diyen acılı eş Nevin Turgut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çok buruk ve acı dolu hissediyorum, işine çocukluğundan bu yana aşık olan bir adamın karısı olarak polis günü bizim evde doğum günü edasında kutlanırdı. Sabah teşkilat içerisinde başlayan kutlamalar, akşam birlikte eşli katıldığımız resepsiyonla devam eder ve gecenin sonunda evde kestiğimiz pasta ile son bulurdu. Ama bu yıl ilk kez onsuz kutluyorum, şimdi onun yerine yetim iki evladımı aldım ama yeri dolmuyor. İçim acıyor, yüreğimdeki yangın yeniden alevlendi ama dik durmak zorundayım."

'KATİL SEVİCİ ÜLKELER...'
Vatan uğruna toprağa düşen eşi için kendisine söz verdiğini kaydeden Turgut, "Evlatlarım için vatan uğruna şehit düşen kahraman eşim için, her gün yeni bir entrika ile ülkemizi bölmeye çalışan, benim eşimi haince katledenleri bayraklarıyla ülkelerinde ağırlayan katil sevici ülkelere karşı gözümün yaşını silip dik duracağım. Sana uzanan ellere tokat gibi inmek için yıkılmayacağım."
BİZE ULAŞIN