Gölbaşı ve Bala’ya toplam 719 milyon

Gölbaşı ve Bala’da halka seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ülkede istikrar olmasaydı bu yatırımların asla yapılamayacağını söyledi

Gölbaşı ve Bala’ya toplam 719 milyon
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, referandum mitingleri kapsamında Gölbaşı ve Bala'ya konuk oldu. Bala İlçe Meydanı'nda halka seslenen Gökçek, görevdeyken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden eski Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz'e "rahmet dileyerek" konuşmasına başladı. İstikrarın önemini vurgulayan Gökçek, "Türkiye de istikrar olmasaydı Bala'ya 3 yılda 122 milyonluk hizmet nasıl gelirdi" dedi. İlçeye son üç yılda yapılan hizmetleri anlatan Gökçek, Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca bu dönemde Bala'ya 174 bin ton asfalt döküldüğünü söyledi. Başkan Gökçek, 2 yıl içinde de bölgede yolu yapılmayan tek bir köyün kalmayacağı müjdesini de verdi. Gökçek, Bala'da düzenlediği mitinginden sonra Gölbaşı'na geçti. Eşi Nevin Gökçek'in de katıldığı mitingde meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Gökçek, Gölbaşı'na 597 milyon 872 bin TL'lik yatırım yaptıklarını kaydetti.

"NEREDEN NEREYE GELDİK"
Gölbaşılılara, "AK Parti olmasa, istikrar olmasa, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmasa biz bu parayı nereden bulacağız, bu yatırımları nasıl yapacağız?" sorusunu soran Başkan Gökçek, dönemin siyaset adamı Süleyman Demirel'in 'Türkiye 70 sent'e muhtaç' sözünü hatırlatarak, "Türkiye nereden nereye geldi? Sadece Asya ve Afrika ülkelerine Türkiye 5 milyar dolar yardım yaptı" dedi.
BİZE ULAŞIN