‘Sistem değişikliği Türk ekonomisine sıçrama yaptırır’

‘Sistem değişikliği Türk ekonomisine sıçrama yaptırır’
Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Onursal Başkanı işadamı Barış Aydın, sistem değişikliği sayesinde Türkiye ekonomisinde çok farklı bir iklimin başlayacağını ifade ederek, "2002 sonunda başlayan hızlı yürüyüşümüz, sistem değişikliği ve güçlü lider sayesinde artık hızlı tempolu bir koşuya dönüşecek" dedi.

KALKINMA TRENDİ DEVAM EDECEK
Aydın, 2002 sonunda başlayan tek parti iktidarı sayesinde elde ettiği siyasal istikrarla Türkiye'nin ekonomik potansiyelini harekete geçirerek hızlı bir kalkınma trendi yakaladığını, 3 bin dolarlardaki kişi başına milli gelirin 11 bin dolara geldiğine işaret etti. Son 15 yılda Türkiye'nin üretim ve ihracatındaki artış, mega yatırımları ve ekonomik büyümesi ile dünyada imrenilen bir ülke haline geldiğini anlatan Aydın, ekonomideki güçlenmenin toplumun refahına ve ülkenin dış politikadaki etkinliğine de büyük katkı yaptığını vurguladı.

VESAYETİN ETKİSİ BİTECEK
Türkiye'nin 15 yılda, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde önemli bir küresel aktör haline geldiğini kaydeden Aydın, Türkiye'ye ekonomide üst üste basamak atlatan son 15 yıldaki tek parti istikrarına karşın, çeşitli vesayet odaklarının açık ya da gizli engelleme, çelme takma girişimleri de olduğunu söyledi. Aydın, güçlü lider müessesesini tahkim edecek Anayasa değişiklik paketi ile bunların da aşılacağını ifade etti.
BİZE ULAŞIN