Ulus’a yıkım hal’e ihale

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ulus’ta yıkımlara yakında başlanacağını belirtti. Gökçek ayrıca yeni hal içinde bu ay ihaleye çıkacaklarını söyledi

Ulus’a yıkım hal’e ihale
Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı toplantısı Başkan Melih Gökçek'in katılımı ile gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 faaliyet raporunun görüşüldüğü toplantıda Gökçek, geçtiğimiz yıl yapılan ve yapılmaya devam edilen projeleri anlattı. Yaklaşık 2 saat süren sunumda Gökçek, Kuzey Ankara Külliyesi'nin yaz aylarında açılacağını belirterek, "Ankapark'ı bu yıl açmayı planlıyoruz. Açılış tarihi ile ilgili kesin bir şey söyleyemiyorum. Kuzey Ankara Camisi ve Kongre Merkezi'ni ise yaz aylarında açacağız. Ulus Tarihi Kent Projesi kapsamında bölgede yıkılması planlanan binaların yıkımına da yakında başlayacağız. Etimesgut'a yapılacak olan yeni sebze ve meyve hali ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Bu ay içerisinde ihaleye çıkacağız" şeklinde konuştu.

ANKAPARK TARTIŞMASI
Bu yıl yok denecek kadar az yağış olduğunu, barajlardaki toplam doluluk oranının 462 milyon 779 bin metreküpü bulduğunu belirten Gökçek ayrıca, "Bu sene itibariyle istesek de istemesek de Kesikköprü'den su alacağız" diye konuştu. Gökçek'in sunumunun ardından toplantı Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında devam etti. Toplantıda söz alan CHP Grupbaşkanvekili Doğan Yılmazkaya, "Ankapark, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin en yanlış projesi… Ankapark'a 10 milyon değil, 1 milyon turist gelmez" derken, MHP Grupbaşkanvekili Ramazan Şimşek ise, "Ankapark'ın biran önce bitirilmesini istiyoruz"dedi. AK Partili Nail Çimen, turizmci olduğunu belirterek, "Ankapark başkent için oldukça önemli… Biz Ankara'ya gelenlere götürecek yer bulamıyoruz" dedi.

6 SAAT SÜRDÜ
Uzun üzen toplantıda bazı üyelerin tablet ve telefonlarından oyun oynayıp film izledikleri görüldü. 6 saat süren toplantının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi 2016 faaliyet raporu oyçokluğu ile kabul edildi.
BİZE ULAŞIN