Üst geçidin asansörü ne zaman çalışmaya başlar?

Keçiören’de en işlek caddelerden birine yapılan üst geçidin asansörü uzun süredir çalışmıyor. Yaşlı ve bebekli kadınlar yolda kazaya davetiye çıkarıyor

Üst geçidin asansörü ne zaman çalışmaya başlar?
Keçiören Meydanı'nda bulunan bir alışveriş merkezinin önüne, metronun hizmete açılmasıyla yapılan yaya üst geçidinin asansörleri uzun süredir çalışmıyor. Bu bölgede yoldan karşıya geçen yayalar, hayli işlek olan yolda kazaya davetiye çıkarıyor. Karşıya geçmek için yolu kullanmak zorunda kalan yayalardan Durdane Yarımkaya, (80) "Belediyemiz sağ olsun bu üst geçidi yaptı. Yeni olduğu için birkaç eksiği var. Asansörler çalışmıyor, biz yaşlılar karşıya geçmekte güçlük çekiyoruz" dedi.

"4 AYLIK BEBEĞİM VAR"
Metro faaliyete başlamadan önce AVM'nin karşısında trafik ışıkları olduğunu, metroyla birlikte yeni yaya üst geçitlerinin yapıldığını söyleyen Gülseren Karabulut ise, "4 aylık bebeğim var. Havaların iyi olduğu günler bebek arabası kullanıyorum, kötü olduğunda bebeğimi kucağımda taşıyorum. Okula giden çocuğumun da elinden tutuyorum. Üst geçitteki asansörler çalışmadığı için tehlikeye rağmen koşarak karşıya geçiyoruz. Bebeğimi kucağımda taşıyarak merdiven çıkmak çok zor. Engelli vatandaşlarımız da, okula giden minikler de bu yolu kullanıyor. Asansör yapılırsa rahat şekilde karşıya geçeriz" dedi.

Fatma GÖKSU
BİZE ULAŞIN