Çocukları olacaktı ama ona kıydılar

FETÖ’nün darbe girişiminde şehit olan Suat Akıncı’nın annesi, yakın zamanda onu nişanlamayı düşündüklerini belirterek, “Evlenip çoluk çocuğa karışacaktı ama ona kıydılar” diye konuştu

Çocukları olacaktı ama ona kıydılar
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, Kızılay yakınlarında şehit olan 32 yaşındaki Suat Akıncı'nın annesi Müfide Akıncı, "Oğluma, 'Kurban Bayramı'ndan sonra seni nişanlayacağım' derdim. Zaten her şeyi hazırdı. 'Aman anne boş ver, acelesi yok' derdi. Ben de 'Gözüm arkada kalmasın sizi evlendireyim' derdim. Ben çok istekliydim. Bu olaylar olmasaydı şimdi evli olacaktı, nasip olmadı" dedi.

ARKADAŞI GAZİ OLDU
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, Kızılay yakınlarında şarapnel parçalarının vücuduna isabet etmesiyle şehit olan tesisat ustası Suat Akıncı, darbe girişimini durdurmak için arkadaşıyla beraber meydanlara koşanlar arasındaydı. Ev hanımı 4 çocuk annesi Müfide Akıncı, şehit annesi olduğu için gururlu olduğunu, düşmana karşı ayakta duracağını ama bir taraftan da içinin yandığını söylerken, duygusal anlar yaşadı. İşine, evine, ailesine bağlı biri olarak tanımladığı oğlunun siyaset konuşmayı da hiç sevmediğini belirten Akıncı, "O gün nasıl oldu anlayamadım. Bütün dünya çıkınca onlar da çıktılar. Böyle olacağını bilselerdi çıkmazlardı ama belki de Allah onu çağırdı. Herkese şehitlik nasip olmaz. Arkadaşı da yanındaydı ama o gazi oldu" diye konuştu. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi televizyondan olanları izlediklerini ifade eden Akıncı, "O akşam, 'Anne askere alacaklar bizi" dedi. Ben de 'Niye alsınlar geleli 10 sene oldu' dedim. Bir gün önce de televizyondan şehit haberlerini gördüğümde 'Hiç bizim köye şehit gelmedi' dedim. Cuma akşamı böyle bir şey olacağı hiç aklımıza gelmezdi. Hele benim oğlum için olacağı hiç aklıma gelmezdi" dedi. Sözlü olan oğlunu evlendirmek için acele ettiğini anlatan Akıncı, "Oğluma 'Kurban Bayramı'ndan sonra seni nişanlayacağım' derdim. Zaten her şeyi hazırdı. 'Aman anne boş ver, acelesi yok' derdi. Ben de 'Gözüm arkada kalmasın sizi evlendireyim' derdim. Ben çok istekliydim. Bu olaylar olmasaydı şimdi evli olacaktı, nasip olmadı. Evlenecekti, çoluğa çocuğa karışacaktı, yuvası olacaktı ama ona kıydılar" şeklinde konuştu. Oğlunun hastanede şehit olduğu haberini aldığında yıkılan Akıncı, çocuklarının kendisine her zaman destek olduğunu, torunlarıyla avunduğunu ifade etti.
BİZE ULAŞIN