Proje müfredat uygulanan İHL’nin başarısı yükseldi

Fen ve sosyal bilimler liselerinin müfredatı uygulanan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin öğrencileri, son dönemde başarılarıyla dikkat çekiyor

Proje müfredat uygulanan İHL’nin başarısı yükseldi
Milli Eğitim Bakanlığınca geçen yıl "proje okulu" kapsamına alınarak, fen ve sosyal bilimler liselerinin müfredatı uygulanmaya başlanan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG), Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve TÜBİTAK projelerinde gösterilen başarılarla ön plana çıkıyor.

HEDEF İLK 10'A GİRMEK
Okul Müdürü Muhammed Fatih Zengin, proje okulu özelliği ve katsayı engelinin kalkmasıyla okulun akademik başarısının her geçen yıl arttığını vurguladı. Okulun, Türkiye'de 1951'de açılan ilk 7 imam hatip lisesinden biri olduğu bilgisini veren Zengin, "Bu süreçte TEOG, YGS ve LYS alanlarında ortalamalarını her sene artırmakta. Bu sene ilk bine öğrenci sokarak geçmişindeki güzel günlerine tekrar dönmüştür. Bu kapsamda sadece akademik anlamda değil, sanatsal, kültürel başarılar da elde etmektedir. Amacımız bu başarıyı daha yükseklere taşımak ve ilk 10 okuldan birisi haline dönmektir" dedi.
BİZE ULAŞIN