Millilerin akademisi

11 yıldır başkentli çocuklara spor ve sağlığı aşılamaya çalışan Ankyra Kids, ‘Her çocuk keşfedilmeyi bekler’ sloganıyla Türkiye’nin milli sporcularını çekirdekten yetiştiriyor

Millilerin akademisi
Çocukluğundan bu yana hayatını spora adayan ve aynı zamanda da ülkemizi çeşitli branşlarda temsil eden Ankyra Kids Kulüp Müdürü Berk Yıldırım, Ankara'nın en büyük çocuk spor merkezini SABAH Ankara'ya anlattı. Sporun çocuklar için hayati önemine dikkat çeken Yıldırım, "Her çocuk keşfedilmeyi bekler ve spor keşfin anahtarıdır. Modern çağda kazanılacak bu alışkanlık çocuğa sağlık, vizyon ve sosyallik katar" dedi. Gazi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü mezunu olan Yıldırım "Spor ile tanışmam ilkokul 3'ncü sınıfa dayanır. Sonrasında ise hentbol başta olmak üzere tam 12 sene birçok branşta profesyonel sporcu kariyerim oldu. Ankara Bölgesi Basketbol Klasman Hakemliği görevinde bulundum. Askerliğimi hentbol branşında Ordu Milli Takımı'nda gururla gerçekleştirdim. Haliyle hayatımın temelinde bu kadar spor olunca da kariyerimi yine spordan ayrı kalmamak üzere planladım" diye konuştu. Ankyra Kids Academy hakkında bilgi veren Yıldırım şöyle konuştu: "Ankyra Kids Academy enerjisi hiç bitmeyen bir yaşam kulübü olarak, her çocuğun içinde saklı olan potansiyeli keşfetmeyi hedefler ve bu hedefini de sporla gerçekleştirir. Bu yüzden başta jimnastik ve yüzme olmak üzere 2.5 ile 11 yaş arası her yaştan sporseverin kendi enerjisini kattığı bir yaşam olarak hizmet sunmaktadır. 32 branş seçeneği ile doğru zamanda doğru branşı sunarak sporu gerek psikolojisi gerekse fiziki etkileriyle bir yaşam standardına dönüştürebilmeyi başaran Ankyra Wolt Kids Academy; "Her Çocuk Keşfedilmeyi Bekler!" felsefesiyle çocukların içerisinde saklı beceri ve yetenekleri profesyonel branşlara yönlendirmek üzere kurulmuş ve tam 11 senedir sunduğu hizmetine bu misyona bağlı kalarak devam etmektedir."

SPOR BİREYSEL EYLEM
Yıldırım "İster bir takımın parçası olun, isterseniz de bireysel bir sporcu olun. Üzerinize düşen sorumlulukları siz yerine getirmek zorundasınız. Bu yüzden spor yapmak bireysel bir eylemdir. Çünkü sizin bireysel başarınız yine sizi veya takımınızı başarıya taşır. Bu yüzden spor alanı içerisinde aslında herkes kendisiyle rekabet halindedir. Hep daha iyisi hedeflenir ve bu sayede çocuklarımız gerek spor alanı içerisinde gerekse gerçek hayatta rekabetin, zorluklarla mücadele etmenin ve iniş çıkışlarla başa çıkabilmenin başarıya giden yoldaki önemini kavrarlar. Bana göre spor yapan bir çocuğun sahip olduğu en büyük farklılık budur ve bu farklılık hayatın her alanında onu başarıya taşıyacaktır" görüşünü dile getirdi.

ÜÇ AYRI KATEGORİDE SPORCU YETİŞTİRİLİYOR
Berk Yıldırım "Branşlarımızı 'Bireysel Sporlar', 'Raket Sporları' ve 'Stüdyo Sporları' olmak üzere 3 kategoriye ayırdık ve faydasını gördük. Bireysel Sporlar kategorisinde atletizm, yüzme ve jimnastik dallarında temel spor alışkanlıklarını kazandırırken, Raket Sporları kategorisinde tenis, squash, badminton ve masa tenisi ile rekabet ruhunu ve disiplini korumayı aşılıyoruz. Stüdyo Sporları kategorisinde sunduğumuz pilates, zumbatomic, step board, bale, dans ve halk oyunları branşları ile çocukların gelişimlerinin düzgün bir şekilde olmasını hedefliyoruz" dedi.

ŞAMPİYONLAR KEŞFEDİLİYOR
Yıldırım "Her üyemiz birer profesyonel sporcu adayıdır ve bize düşen görev de onların hangi spor dallarında başarılı olabileceklerini keşfetmektir. Daha sonrasında yetenekli adaylarımıza gerekli desteği sağlıyor ve yetenekli oldukları branşlarda lisans çıkartarak müsabakalara katılıp kazandığımız 'Türkiye Şampiyonlukları' ve 'Dünya Çapında Dereceler'in hep birlikte gururunu yaşıyoruz" görüşünü dile getirdi.
BİZE ULAŞIN