Siyam ikizleri kavuştu

Başarılı bir operasyonla ikizinden ayrılan ancak 6 aydır hastanede yatan Ali Haydar bebek taburcu oldu

Siyam ikizleri kavuştu
Kalça bölgesinden yapışık dünyaya gelen ve daha sonra operasyonla ayrılan siyam ikizi bebeklerden, kalbinde delik olan Ali Haydar Çakırkaya'nın Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki tedavisi tamamlandı. Annesi Miyase Çakırkaya ile ambulansla 6 ay sonra memleketi Hatay'a getirilen Ali Haydar bebek, aylardır ondan ayrı kalan ikizi Medyan İsa, babası Fuat Çakırkaya ve akrabaları tarafından davulla karşılandı.

KURBAN KESTİLER
Ali Haydar bebek bağlı bulunduğu solunum cihazı eşliğinde sedyeyle evine taşınırken sağlık görevlileri ve karşılayanlar, alkışlar ve gözyaşları eşliğinde hem sevinç hem de hüznü birlikte yaşadı. Yaklaşık 6 ay boyunca ikiye bölünen aile üyelerinin mutluluğu kameralara da yansıdı. Diğer evladından ayrı kalmak zorunda kalan anne Çakırkaya, Medyan İsa'yı bağrına basıp uzun süre hasret giderdi. İkizlerin uzun aradan sonra bir araya gelip bakışmaları ve birbirlerine dokunmaları herkesi duygulandırdı. Ali Haydar bebeğin gelişini kutlayan akrabaları, kurban keserek ikramlarda bulundu.

Anne Miyase Çakırkaya, "Biri benden uzakta büyüyordu, diğerini de hastalığından dolayı yanımdayken bile kucağıma alamıyordum. Sadece gözümle görüp sevebiliyordum ama şu an ikizlerimi kucağıma alabiliyorum. Allah kimseyi evladıyla sınamasın" dedi.
BİZE ULAŞIN