Kaçaklar emniyetin operasyonuyla enselendi

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü başarılı bir operasyona daha imza attı. Ankara il merkezinde şafak vakti düzenlenen operasyona 400 personel katıldı. Gerçekleştirilen operasyonda çeşitli suçlardan dolayı aranan 27 kişi yakalandı

Kaçaklar emniyetin operasyonuyla enselendi
Ankara'da 400 polisin katılımıyla Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Aranan Şahıslar Büro Amirliği tarafından başkentte düzenlenen başarılı operasyonda aralarında uzun zamandır aranan 27 suçlu kıskıvrak yakalandı. Emniyet yetkilileri yakalanan suçlulardan 3'ünün cezaevi firarisi olduğu söyledi. 110 ekiple birlikte şafak vakti daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Ekipler suçluların bulundukları mekanları didik dik arayarak çeşitli suç aletleri ele geçirdi.

201 YIL CEZA ALDILAR
Yağma ve hırsızlık suçlarından dolayı 3-14 yıl aralığında hapis cezasına çarptırılan 27 kişi daha fazla kaçamadı. Suçlulardan yağma suçundan 14 yıl cezaya çarptırılan R.A.,yağma suçundan 13 yıl 3ay hapis cezası olan S.T., hırsızlık suçundan 13 yıl cezası olan F.İ., yağma suçundan 15 yıl cezası olan M.K., oto hırsızlık suçundan 8 yıl hapis cezası bulunan S.U. ile 3 tane cezaevi firarisi başkent polisinin sıkı takibi sonucu yakayı ele verdi. Emniyetten alınan bilgilere göre polislerin fiziki takibi sonucu yakalanan suçluların toplam ceza miktarlarının 201 yıl olduğu öğrenildi.

Fatma GÖKSU
BİZE ULAŞIN