Büyükşehir’e silahlı saldırı

Büyükşehir Belediyesi’ne iddiaya göre beyaz renkli bir otomobilden ateş açıldı. Kurşunlar binaya isabet ederken ateş açılan araç güvenlik kamerasına takıldı

Büyükşehir’e silahlı saldırı
Olay gece geç saatlerde Hipodrom Caddesi üzerindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'nda meydana geldi. İddiaya göre Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'nın 3, 11 ve 13'üncü katlarına kimliği henüz tespit edilemeyen kişi ve kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Binanın camlarını delip geçen kurşunlar tavana saplandı. Olayın geç saatlerde meydana gelmesi olası can kaybının önüne geçti. Yaşananların ardından polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken binanın B Blok kapısı kısa süreliğine vatandaş girişine kapatıldı. Binanın kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri olayı gerçekleştirdiği iddia edilen beyaz renkli bir otomobilin peşine düştü.

'KORKAKLIĞIN TA KENDİSİ'
Twitter hesabından konu ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Dün gece bir araçtan belediye hizmet binamızın 3, 11 ve 13. katlarına isabet eden 3 el atış yapılmıştır. Belediye binası o anda boş olup herhangi bir yaralı yoktur. Bir sarhoşun atışımıdır, yoksa teröristin atışımıdır polisin çalışması ile inşallah ortaya çıkacaktır. Amaç göz korkutmaksa boş binaya gece kurşun sıkmak korkaklığın ta kendisidir. Hak bildiğimizden bir adım geri dönen namerttir" ifadelerini kullandı.


Güvenlik kameralarına takılan beyaz renkli otomobili polis her yerde arıyor.
Olayın geç saatlerde meydana gelmesi olası can kaybının önüne geçti. Yaşananların ardından polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı.
BİZE ULAŞIN