Kaldırımdaki çukur tehlike saçıyor

Keçiören’de bir okulun yanındaki kaldırımda oluşan çukur, uyarılara rağmen uzun süredir kapatılmadı. Veliler yetkililere çağrı yaptı

Kaldırımdaki çukur tehlike saçıyor
Keçiören Bağlarbaşı Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi'ndeki İhsan Selahattin Aras İlkokulu yakınında bulunan çukur tehlike saçıyor. Üç gün önce birinci sınıfta okuyan bir öğrencinin kaldırımdaki çukuru görmeyip düşerek yaralanması sonucu veliler çukuru kendi imkânları ile kapattı. Ancak ebeveynler engellilerin de kaldırımda rahatlıkla yürüyebilmesi için, hissedilir yüzeyde meydana gelen çukurun bir an önce tamir edilmesini talep etti.

"GEÇİCİ KAPATTIK"
Birçok kaldırımda benzer sıkıntılar olduğunu dile getiren veliler, engelliler için çoğu kaldırımın da engel olduğunu belirten vatandaş, "Engellilere bir engel de biz olmayalım" dedi. Kaldırımda meydana gelen çukurun üzerini eski bir kapakla kapattığını söyleyen Murat Boyar, "Üç gün önce eşimin arkadaşının çocuğu buraya düşmüş, eşim de bana söyledi. Benim çocuğum da buradan geçerek okula gidiyor. Başka çocuklar da düşmesin diye çevreden bulduğum eski bir beyaz eşya kapağıyla çukuru kapattım, rüzgârdan açılmasın ve dikkat çeksin diye de üzerine taş koydum. Eşim aynı gün 153'ü aradı. Ben o kapağı emanet olsun diye kapattım yarın bir gün o da kırılırsa başka çocuklar da düşüp yaralanabilir. Burası görme engelliler için yapılan bir yol" diye konuştu.

ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN DE BÜYÜK RİSK
Okulun çevresinde simitçilik yapan Yunus Güney de çukurun kapatılası için yetkililere seslenerek, "Okula giden bir çocuk çukuru fark etmedi, yüz üstü düşerek yaralandı. Ailesi alıp götürdü ama o çukur iki gün boyunca açık durdu. Dün sabah birisi gelip çukurun üstünü kapatmış. Okula gidip gelen çocuklarla anne babaların sıklıkla kullandığı bu kaldırım, özellikle engelli vatandaşlar için daha fazla tehlike arz ediyor. Dalgınlıkla fark edilmeyebilir. Belediye yetkililerine sesleniyoruz. Bu çukur uzun zamandır böyle. Artık bir an önce tamir edilsin, başka çocuklar yaralanmasın, kazalar yaşanmasın" dedi.

Fatma GÖKSU
BİZE ULAŞIN