Çocuklara en anlamlı 23 Nisan hediyesi

Sivaslı öğrenciler, okullarına bir kütüphane için haftalarca sosyal medyadan çağrı yaptı. Miniklerin o çağrısına başkentten ses geldi. Okula gönderilen bin 200 kitap miniklere 23 Nisan hediyesi oldu

Çocuklara en anlamlı 23 Nisan hediyesi
Sivas'ta 13 köyden 325 öğrencinin taşımalı olarak geldiği Kangal Havuz İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin kitap çağrısı son sistem modern bir kütüphane ile yanıt buldu. Kangal'daki 325 minik sesini devletin merkezine, başkente duyurmayı başardı. Yıllardır öğretmenlerinin bireysel destekleriyle alınan kitaplarla idare eden bu kitap kurtlarının en çok istediği şeydi kütüphane... Okul yönetimi, öğretmenler, veliler herkes devreye girdi ancak yıllar geçti okula kütüphane gelmedi. Son çare duruma el atan öğrenciler ise bilgisayarın başına geçip çeşitli kişi, kurum ve derneklere sosyal medya üzerinden mesaj atmaya, kitap talep etmeye başladı. Günlerce öğretmenlerinin de yardımıyla mail gönderdiler ancak ses çıkmadı, ta ki Ankara'dan gelen maile kadar. Öğrencilerin kitap çağrısını alan ve konuyla ilgilenmeye başlayan başkentli bir firma, okul yönetimi ve il milli eğitim müdürlüğü ile harekete geçti. İhtiyaçlar belirlendi, kısa zamanda Anadolu'nun orta yerinde bu güzel çocuklara kocaman son teknoloji bir kütüphane inşa edildi. Böylece okul yıllar sonra bir kütüphaneye kavuşurken öğrencilerin de hayali gerçek oldu.

KİTAPLARI ELLERİYLE DİZDİLER
Öğretmen, veli ve öğrencilerin iş birliği ile bir günde hazırlanan kütüphaneye öğrenciler kitaplarını elleriyle dizdi. Sabah saatlerinde okullarının önüne gelen kamyonları balonlarıyla karşılayan minikler, kitap kolilerini büyük bir mutlulukla açtı, özlemini çektikleri kitapları ise hem okudu hem de raflara dizdi. Bazıları ise kütüphanenin inşasını bile bekleyemeden eline aldığı kitabı bir köşede okumaya başladı. Öğrencilerin inşaat arasında heyecanla kitap okumaları ise çevredekileri duygulandırdı. Sivaslı öğrencilerin hayalini 23 Nisan'da gerçekleştiren işadamı Efe Karabulut da, "Bir sabah şirket mailini bir posta düştü, Sivas'tan bir okuldan geliyordu. Her gün o maile yüzlerce mail düşer, öğrencilerin mailini görmem büyük bir şans. Başlıkları ve cümleleri, azim ve hayallerinin saflığı beni çok etkiledi. Bu çocukların güzel hayalini ben gerçekleştirmeliydim. Hemen onlara ulaştık bugün buradayız, artık onların bir kütüphanesi bizim de Sivas'ta 400'e yakın okuma sevdalısı öğrencimiz var" dedi.
BİZE ULAŞIN