Zehir tacirlerine nefes almak haram

Gölbaşı ve Kahramankazan’da yol uygulaması ile belirlenen adreslere yapılan operasyonlarda yüklü miktarda esrar ve kokain ele geçirildi. Yakalanan şüpheli şahıslar savcılığa sevk edildi

Zehir tacirlerine nefes almak haram
Başkentte Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, yol uygulamasında durdurulan bir araçta ve bir evde yapılan aramada çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Olaylarla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 20 Nisan'da şüpheli şahıs B.S.'nin Gölbaşı'ndaki adresinde arama yapıldı. Aramalarda, 12 adet beyaz bidon içerisinde toplamda 1 kilo 257 gram "skunk" esrar maddesi, daralı ağırlığı 33 gram toz esrar maddesi, daralı ağırlığı 113 gram beyaz renkli kilitli şeffaf paketleme malzemesi ile hassas terazi ele geçirildi. Şüpheli B.S. ise kıskıvrak yakalandı.

İstanbul'a gidiyordu
Şüpheli B.S., "Uyuşturucu- Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak veya Sağlama" suçundan Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. 21 Nisan saat 00.23 sularında ise Kahramankazan'dan İstanbul'a uyuşturucu madde götürüleceği bilgisini alan Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde uygulama yaptı. Yapılan çalışmalarda Kahramankazan otoban gişelerinde bulunan uygulama noktasına gelen ve öncü olduğu değerlendirilen bir aracın ve bu araçtan 10 dakika sonra uygulama noktasına gelen diğer aracın da durdurulduğu bildirildi.

Hassas burunlar tepki verince tespit edildi
Araçlarda yapılan arama esnasında uyuşturucu arama köpeğinin tepki vermesi üzerine aracın motor kaputu altındaki ön cam göğüs boşluğu arasına konulmuş bir vaziyette 715 gram uyuşturucuuyarıcı kokain maddesi ele geçirildi. Araçları kullanan şüpheli şahıslar Y. M. ve İ. A. ile birlikte araçta bulunan Y. A., hakkında "Uyuşturucu- Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak veya Sağlama" suçundan işlem yapılarak Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği bildirildi.

Eğlence mekânlarına toplam 102 milyon ceza
Ankara Valiliği'ne bağlı İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Vergi Dairesi Başkanlığı ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden oluşan ekiplerle, mart ayında toplam 452 "umuma açık istirahat ve eğlence yeri" denetlendi. Yapılan denetimlerde "sigara içilmesi" sebebiyle 82, "sigortasız işçi çalıştırmak" sebebiyle 64, "ruhsatsız çalışmak" sebebiyle ise 41 işyerine uygulanan yasal işlem sonucunda toplam 102 milyon 901 bin TL idarî para cezası kesildi.
BİZE ULAŞIN