İşlevsiz trafik ışığı kaldırıldı sıra engelli asansörlerinde

Keçiören Fatih Caddesi’ne yapılan üst geçitle birlikte işlevsiz hale gelen trafik ışığı haberimizin ardından kaldırıldı. Sıra geçitte bulunan asansörlerin çalışmasında...

İşlevsiz trafik ışığı kaldırıldı sıra engelli asansörlerinde
Büyükşehir Belediyesi tarafından trafiğin yoğun olduğu bölgelere yaptırılan 5 yaya üst geçidinden 3'ü Keçiören'de kullanılmaya başlandı. Keçiören'in yoğun yaya ve araç trafiğinin bulunduğu ana caddelerinden olan Fatih Caddesi'nde, Kalaba Lisesi önüne yapılan yaya üst geçidinin faaliyete geçmesiyle işlevsiz hale gelen trafik ışığı da SABAH Ankara'nın haberi üzerine kaldırıldı. Hem üst geçidin hem de trafik ışığının yan yana olmasını istemeyen Keçiörenliler, gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslenmişti. Vatandaşın talebine kayıtsız kalmayan belediye yetkilileri, trafik ışığını kaldırdı. Yoldaki araç trafiği de kesintisiz akmaya başladı.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Keçiörenlilerin trafik sorununu en aza indiren metronun hayata geçmesiyle birlikte bazı noktalara yaya üst geçitleri yapıldı. Vatandaş yapılan hizmetlerden memnun olsa da birkaç eksiğin de giderilmesi için yetkililere çağrıda bulunmuştu. Kalaba İlkokulundan Kalaba Ortaokuluna geçişi sağlayan üst geçidin hemen bitişiğindeki trafik ışıklarının gereksiz olduğunu dile getiren vatandaşların isteğini yerine getiren yetkililer, yaya üst geçidi yanındaki trafik ışığını kaldırdı.

'ÖĞRENCİLER ARTIK MECBUREN ÜST GEÇİDİ KULLANACAKLAR'
Işığın kaldırılmasıyla birlikte trafiğin rahatladığını ifade eden çevre sakinlerinden Mehmet Baran, "Üst geçidin yanındaki trafik ışığına yakın bir yerde de trafik ışığı var. Okulun yakınında olduğu için öğrenciler üst geçitten geçmek yerine trafik ışığının düğmesine basarak ya da ışığın yanmasını dahi beklemeden canları tehlikeye atabiliyorlardı. Işık kalkınca mecburen üst geçidi kullanırlar. Belediyenin duyarlı davranıp ışıkları kaldırmasını takdirle karşıladık" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN