Şehidin adı Polis merkezinde yaşayacak

Şırnak’ta teröristlerce şehit edilen Özel Harekât polisi Şahin Polat Aydın’ın ismi Güdül’de polis merkezi amirliğine verildi

Şehidin adı Polis merkezinde yaşayacak
Şırnak'ta 10 Ağustos 2015'te teröristlerce önceden döşenen mayının zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu 4 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan özel harekat polisi Şahin Polat Aydın'ın adı Güdül'de polis merkezi amirliğine verildi. Polis merkezinin açılışına Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı, Güdül Kaymakamı İsmail Özkan, şehidin kendisi gibi özel harekat polisi olan babası Süleyman Aydın ve şehit yakınları katıldı. Şehidin kendisi gibi özel harekat polisi olan babası Süleyman Aydın, "Hem oğlum hem de silah arkadaşımdı. Bizi de ayrıca çok mutlu etti. Bana maddi manevi hiçbir şey lazım değil. Oğlumun isminin burada olması bizi çok mutlu ediyor. Vatan sağ olsun" dedi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra bir konuşma yapan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı, "O Cenneti Kübra'da, hainler cehennemin dibinde. Kalanlar da yer arıyorlar lağım fareleri gibi. İntikamı alındı. Kanı yerde kalmadı. Ailemize Allah sabır versin. Şehidimizin ruhu şad olsun" dedi.

"DİMDİK DEVLETİN YANINDAYIZ"
Kaymakam Özkan ise Güdül ilçesinin Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana 16 şehit verdiğini hatırlatarak, "Umut ediyoruz ki ne Güdül'den ne de memleketimizin başka bir kentinden şehit olmasın. Güdül, dimdik devletinin yanında, polisinin ve askerinin safında yer tutmaya devam edecektir" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN