‘Açılan çukurlar kapansın kimse zarar görmesin’

Keçiören’de Kızlarpınarı ile Divrik Caddesi’nin kesişimine trafik ışığı için açılan çukur kapatılmadı. Vatandaşlar çukurun bir aydır öylece bırakıldığını söylüyor

‘Açılan çukurlar kapansın kimse zarar görmesin’
Trafikte aksamalara ve otomobillerde çeşitli hasarlara neden olan yollardaki çukurlar vatandaşı bezdirdi. Kazılan yollardaki çukurların kapatılmaması tepkilere neden oldu. Keçiören Kızlarpınarı Caddesi ile Divrik Caddesi'nin kesiştiği bölgede yer alan çukurun kapatılması için çeşitli yerlere başvuruda bulunduklarını dile getiren mahalle sakinleri çukurun kapatılmasını istedi.

"DİLEKÇE VERDİK DUYAN YOK"
Keçiören Divrik Caddesi'ne trafik lambası için açılan çukurun kapatılmamasının kazalara ve araçların lastiklerinin zarar görmesine sebep olduğunu ifade eden Mecidiye Taksi şoförü Cihan Ardıç, "Bu yoldan dolayı hem araçlarımız zarar görüyor hem de ani duruşlardan dolayı trafik kazaları meydana geliyor. Biz hem durak olarak hem mahalle sakini olarak buranın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Bu yol yaklaşık bir aydır böyle. Biz durak olarak dilekçe verdik, vatandaş da buradaki mağduriyeti hem fotoğrafladı hem de video çekti gerekli birimlere gönderildi. Yağmur yağdıkça çukurda daha fazla çökme yaşanıyor. Ben taksi şoförü olduğum için Ankara'nın çoğu yerinde bu tür yolların olduğunu görüyorum. Alt yapı yapılsın veya döşeme yapılsın diye açılan çukurlar kapatılmadığı zaman araçlar zarar görüyor trafik kazası oluyor. Yapılan hizmet yarım bırakılmasın tamamlansın" diye konuştu. Evi Divrik Caddesi'nde olduğu için her gün o yolu kullanmak zorunda kaldığını, aracının lastiklerinin aşındığını söyleyen Tamer Tuncer ise, "Hizmet amacıyla yapılan çalışmalar yarım bırakılınca vatandaş zor durumda kalıyor. Bunun gibi birçok yolda kapatılmamış çukurlar var. Çoğu yollar köstebek yuvası gibi. Bu yollardan günde binlerce araç geçiyor, araçlarda ne lastik kaldı ne düzen" dedi.
BİZE ULAŞIN