Anadolu’dan sıcak esinti

Ankara Üniversitesi ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına “Anadolu’dan Esintiler” adlı defile düzenledi

Anadolu’dan sıcak esinti
Ankara Üniversitesi Öğrenci Destek Komisyonu ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü'nün birlikte hazırladığı "Anadolu'dan Esintiler" temalı defile, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına Ankara Palas'ta gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan defileye başkentteki yabancı misyon temsilcilerinin eşlerinin de içinde bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Defileye Kültür Bakanlığı ses ve saz sanatçıları eşlik etti.

KINA GECESİ İLGİ ÇEKTİ
Defilede geleneksel Anadolu kadın kıyafetlerinin günümüz estetik anlayışına uygun tasarımları sergilendi. Defilenin finalinde ise Anadolu'nun olmazsa olmaz adeti "Kına Gecesi" de canlandırıldı. Etkinlikte Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Berrak Elif Tosun ile Yrd. Doç. Dr. Demet Gürhan da konser verdi. Öğrenci Destek Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Asuman Sunguroğlu, Öğrenci Destek Komisyonu'nun, öğrencilere barınma ve yemek olanağı ile psikolojik, hukuksal ve maddi destek vermek üzere kurulduğunu belirtti. Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü İlknur Koçbıyık da Türk kadınının hayat biçimini, geleneklerini, göreneklerini ve duygularını yansıtan giysi koleksiyonunu Ankara Üniversitelilerle paylaşmaktan onur duyduklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN