Ankaragücü’ne Gökçek teklifi

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner’den 6 istekte bulunacak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şartların yerine getirilmesi durumunda kulübü atağa kaldıracak 4 planını hemen devreye sokacak

Ankaragücü’ne Gökçek teklifi
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta şampiyonluk ipini göğüsleyen Ankaragücü, bugün Hatayspor'la oynayacağı maçın ardından kupasına kavuşacak. Bu maçın ardından önümüzdeki günlerde Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner ve yöneticilerle bir araya gelecek olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kulüple ilgili isteklerini iletecek. Başkan Melih Gökçek tekliflerinin kabul edilmesi durumunda Ankaragücü ile ilgili planlarını hemen hayata geçirecek.

KALDIRILACAK YÜK AĞIR
Ankaragücü camiasının merakla beklediği toplantı ile ilgili detayları SABAH Ankara'ya açıklayan Başkan Melih Gökçek, "Ankaragücü Spor Kulübü tarihi bir kulüptür. Dünyada şampiyon olamayan tek başkent Ankara'dır. Biz buna susadığımız için yıllarca hep bu hayalle yattım, kalktım. Sonunda kulübü aldım, iyi bir takım kurdum ama Cemal Aydın mahkemeden üyeliklerimizi iptal ettirerek bu hayalimizin gerçekleşmesini engelledi. Şimdi tekrar yeni bir fırsat doğdu. Bu fırsatı değerlendirmek elbirliği ile bir noktaya götürmek istiyoruz. Ancak böyle bir işin devamlı olabilmesi için ekonomik olarak altyapının iyi olması ve uyumlu bir kadro tarafından yönetilmesi kesinlikle şarttır. Bu konuda Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak her türlü fedakarlığa hazırım. Ancak şartlarım var. Mehmet Yiğiner değerli bir arkadaşımızdır. Ankaragücü'nün şampiyonluğu için büyük bir çaba sarf etmiştir. Bundan dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak kaldırılacak yük ağır bir yüktür. Bu yükü yeni yönetimle devam ettirmek lazım. Ben bu konuda Mehmet Yiğiner'in Ankaragücü'ne her türlü fedakarlığı yapacağına inanıyorum" dedi. Ankaragücü'ne bugüne kadar 58 milyon TL yardım yaptıklarını ifade eden Gökçek, "Kulüp yöneticilerinin şampiyonlukta elbette büyük emekleri var. Eğer bu kulüp lisans çıkartabildiyse bunun tek nedeni Ankaragücü'ne yaptırmış olduğumuz yardımlardır. Bu yardımlar sayesinde lisans alındı ve kulüp ayakta kaldı. 27 milyon TL'lik vergi borcu verildi. Ayrıca eskiden Ankaragücü yönetiminde olup kulüpten alacağı olan Söğüt İnşaat alacaklarını aldıktan sonra tekrar kulübe vermek sureti ile 20 milyon TL para verdi. Yaz aylarında Gölbaşı'nda yaptığımız toplantı ile Ankaragücü'ne 6 milyon TL topladık. 5 milyon TL de Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden verdik ve toplam 58 milyon TL yardım yaptık. Eğer bugün Ankaragücü şampiyon olduysa bu verilen 58 milyonun sayesinde olmuştur. Bu paralar verilmeseydi Ankaragücü'nün ne transfer yapması ne de şampiyon olması mümkün değildi. Ankaragücü'ne feda olsun" şeklinde konuştu.

GÖKÇEK VE YİĞİNER ONURSAL BAŞKAN
Melih Gökçek Ankaragücü ile ilgili tekliflerini şöyle sıraladı: "Melih Gökçek ve Mehmet Yiğiner Ankaragücü'nün onursal başkanı olacak. Mevcut yönetimden bazı isimler alınacak. Bunlara ek olarak Gökçek'in önerdiği isimlerle yeni bir yönetim kurulu oluşturulacak. Oluşturulacak bu yönetim kurulundan yeni bir başkan seçilecek. Cemal Aydın dönemindeki sıkıntıların yeniden yaşanmaması için üye sayısı Melih Gökçek'in istediği düzeyde olacak. Böylelikle kulübün tekrar tehlikeye düşmesinin önüne geçilecek. Ankaragücü Futbol A.Ş. yeni yönetime devredilecek. Ankaragücü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetimin kontrolüne geçecek."

TAKDİR YİĞİNER'İN…
"Ankaragücü için herkesin fedakarlık yapması lazım" diyen Melih Gökçek, "Tek çıkış yolu anlayışlı tek yönetimin olması… Söylemiş olduğum şartlar olmadığı takdirde biz bu kulüpte istenmiyoruz demektir. Bu tabi kulüp yöneticilerinin takdiridir. Ona bir şey diyemem ama biz bu şartlarda girmek istiyoruz. Daha önce Mehmet Yiğiner, 'Başkanım sana istediğin zaman bırakayım' dedi. Herhalde şimdi de kırmaz diye düşünüyorum"ifadelerini kullandı.

İLK ETAPTA DÖRT HEDEF
Kulübün oluşturulacak yeni bütçesiyle ilgili hedeflerini de sıralayan Başkan Gökçek şunları söyledi: "Ankaragücü'nün yıllık geliri birinci sene içerisinde 50 milyon TL'ye, ikinci sene içerisinde 100 milyon TL'ye çıkarılacak. Taraftar gruplarına semt parklarında Ankaragücü taraftar lokalleri yapılacak. Beştepe'deki Ankaragücü idman tesisleri yeniden ele alınacak ve modern hale getirilecek. Tandoğan Tesisi'nin bakımı yapılacak ve buna ek olarak yeni bir altyapı tesisi inşa edilecek."
BİZE ULAŞIN