Altyapı Büyükşehir’den istihdam sanayiden

Altyapı Büyükşehir’den istihdam sanayiden

Büyükşehir Belediyesi ile başkentteki OSB’ler arasında istihdam işbirliği protokolü imzalandı. Protokolle Büyükşehir, OSB bölgelerine altyapı desteği verecek, OSB’ler ek istihdam sağlayacak

  • Ankara Başkent
  • Salı 03.05.2017
Ankara'daki OSB'lerin bazı altyapı ihtiyaçlarının Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz karşılanmasına karşılık, OSB'lerin istihdamı artırmasına yönelik protokol, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün de katılımıyla imzalandı. Ankara'daki OSB'lerde 2002 yılına kadar üretime geçirilen parsel sayısının 5 bin 875 olmasına karşın, bu sayının 2003- 2016 yıllarında 5 bin 285 olarak gerçekleştiğini belirten Bakan Özlü, "Bu rakam, AK Parti dönemlerinde OSB'lerin nasıl canlılık kazandığını, bu canlılık sayesinde sanayi üretiminin nasıl arttığını açıkça ortaya koyuyor" diye konuştu.

ANKARA ARTIK SANAYİ ŞEHRİ
Ankara'nın artık sanayi şehri ve önemli bir üretim ve ihracat merkezi olduğunu dile getiren Özlü, "OSB'ler ciddi altyapı yatırımlarına ihtiyaç duyuyor. Bugün Ankara'nın bir sanayi şehri kimliği kazanmasında OSB'lerimizin çok önemli bir rolü bulunuyor. Bakanlığımız söz konusu altyapı projelerini gerçekleştirecek olan OSB yönetimlerine çok uygun şartlarda kredi sağladı. Altyapı yatırımlarının planlanması noktasında OSB'lere destek olunması gerekiyor. Bu noktada, Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alması, OSB'lerimiz için büyük bir değer taşıyor. Altyapı imkânları iyileşen OSB'lerimizde inşallah çok daha fazla yatırım ve üretim yapıldığına şahit olacağız" ifadelerini kullandı.

ONLAR VARSA İŞSİZLİK YOK
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de bugüne dek organize sanayi bölgelerine 482 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi. OSB'lerin, Ankara'nın temel taşları olduğuna işaret eden Gökçek, "Onlar varsa, onlar yaşıyorsa işsizlik yok. Onlar yaşamazsa işsizlik çok. Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak organize sanayi bölgeleriyle iş birliğini, öteden beri kendimize şiar edindik" dedi. İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin de protokolün kendileri için çok yararlı olacağını belirterek, "25 yıldır Büyükşehir Belediyesinden kesintisiz hizmet alıyoruz. Hizmet aldığımız tek kurum Büyükşehir Belediyesidir" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından protokol Bakanlık, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara'daki OSB'ler arasında imzalandı.

BİZE ULAŞIN