Otonomi’de 2. etap başlıyor

Esenboğa yolunda hayata geçirilen Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv, ticaret ve yaşam merkezi Otonomi’de 2. etap inşaatı start alıyor

Otonomi’de 2. etap başlıyor
Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ile Başkent Otomotivciler Derneği (BOD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine yeniden seçilen Aydın Erkoç, Esenboğa Yolu üzerinde 375 dönümlük bir alanda kurulan Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük ticaret ve yaşam merkezi Otonomi'de ikinci etap inşaat çalışmalarının başladığını söyledi.

ÜÇ YILDA TAMAMLANMIŞTI
Erkoç şöyle konuştu: "2013'te temeli atılan ve 2 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Sayın Binali Yıldırım ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek ile Devlet protokolü'nün değerli teşrifleri ve binlerce Ankaralının katılımı ile açılan Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük otomotiv yaşam merkezi Otonomi'yi Başkent Otomotivcileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi olarak 3 yıl gibi rekor bir sürede bitirmenin gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra 2. etap inşaat çalışmaları başlayacak AVM ve iş merkezleri projeleri ile Ankara'nın en modern ve kaliteli yaşam merkezini oluşturacağız." Erkoç, MASFED'in Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olan otomotiv sektörünün iç pazardaki en önemli ayağı olan oto galericileri derneklerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla kurulduğunu söyledi. Erkoç, Ankara ve İstanbul'un da aralarında olduğu 22 ildeki oto galericilerin bir araya gelmesi ile kurulan MASFED'in kısa sürede diğer 61 ildeki dernekleri de bünyesine katacağını söyledi.

5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM
Avrupa'nın en büyük otomobil dünyası olan Otonomi'nin ikinci etabı da tamamlandığında, yaklaşık 5 bin kişiye istihdam imkanı sağlanmış olacak.
BİZE ULAŞIN