Tarihi Ankara’nın kalbi Hamamönü’nde atıyor

Tarihi Ankara’nın kalbi Hamamönü’nde atıyor

Altındağ Belediyesi’nce “tarihi Ankara”nın kalbinde yeniden hayata döndürülen Hamamönü, kültür ve sanat etkinlikleriyle de başkentlilerin gözdesi haline geldi

  • Ankara Başkent
  • Çarşamba 04.05.2017
Ankara'da, Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü'ndeki tarihi Kabakçı Konağı'nda düzenlenen söyleşiler kapsamında mayıs ayı programı belirlendi. Hamamönü Söyleşileri, yıl boyunca olduğu gibi seçkin sanatçılara kapılarını açacak. Ankaralı sanatseverler, her akşam 19.00-21.00 saatleri arasında unutulmaz akşamlara Hamamönü'nde tanıklık edecek. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Hamamönü Söyleşileri'nin Ankara'nın kültür, sanat ve edebiyat hayatına önemli katkı sağladığını vurguladı. Bu söyleşileri Hamamönü'ndeki tarihi Kabakçı Konağı'nda 7 yıldır düzenlediklerine dikkat çeken Tiryaki, tüm Ankaralı vatandaşları Hamamönü'ne davet etti. Başkan Tiryaki, Hamamönü Söyleşileri'nin sanata yön verdiğini de vurguladı. Sanat dolu akşamların Hamamönü'nde yaşandığını dile getiren Başkan Tiryaki, "Bu söyleşiler Ankara'nın kültür, sanat ve edebiyat hayatındaki boşluğunu dolduruyor. Cumhuriyet'in ilk yıllarında Ankara'nın kalbi durumunda olan Hamamönü bugün kültür, sanat, tarih ve edebiyata verdiği katkıyla yine Ankara'nın kalbi konumundadır" diye konuştu.

DOYUMSUZ ŞİİR KEYFİ
Mayıs ayında da en güzel dörtlükler Hamamönü sokaklarını çınlatacak. Şiir Otağı, Başkentte Dem Vakti Şiirleri, Türk Dünyasında Şairler Buluşması, Şah-ı Şiirler ve Uluslararası Başkent Şairler Şöleni ile Ankaralı vatandaşlar şiire doyacak. Mucize Nağmeler, Eskimeyen Türküler ve Gönül Titreten Nağmeler isimli müzik programları ise kulakların pasını silecek.
BİZE ULAŞIN