Başkan Gökçek destek verecek

Başkan Gökçek destek verecek

Yiğiner’in başkanlığa devam etmesine kesin gözle bakılırken Gökçek’in de maddi destek sağlaması bekleniyor

  • Ankara Başkent
  • Cuma 06.05.2017
Şampiyonluk ipini göğüsleyen Ankaragücü, TFF 1. Lig'e yükselirken kentte bu başarının coşkusu devam ediyor. Bir yandan da önümüzdeki sezonun planlarını yapan Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, başkentlilerin merakla beklediği Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le olan görüşmeyi geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. İkili arasında gerçekleşen kritik toplantının detaylarına SABAH Ankara ulaştı.

ŞARTLAR KONUŞULDU
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in geçtiğimiz hafta SABAH aracılığı ile duyurduğu, "Melih Gökçek ve Mehmet Yiğiner Ankaragücü'nün onursal başkanı olacak. Mevcut yönetimden bazı isimler alınacak. Bunlara ek olarak Gökçek'in önerdiği isimlerle yeni bir yönetim kurulu oluşturulacak. Oluşturulacak bu yönetim kurulundan yeni bir başkan seçilecek. Cemal Aydın dönemindeki sıkıntıların yeniden yaşanmaması için üye sayısı Melih Gökçek'in istediği düzeyde olacak. Böylelikle kulübün tekrar tehlikeye düşmesinin önüne geçilecek. Ankaragücü Futbol A.Ş. yeni yönetime devredilecek. Ankaragücü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetimin kontrolüne geçecek" şeklindeki şartlar ikili toplantıda görüşüldü.

TEKRAR BİR ARAYA GELMELERİ BEKLENİYOR
Yiğiner görüşmede bu sezon sportif başarı elde ettiklerini ve başkanlığa devam etmesi gerektiğini ifade ederken TFF 1. Lig'de takıma 20 milyon TL maddi yardıma ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Gökçek'in A.Gücü'ne önümüzdeki sezonda forma sponsorluğu gibi çeşitli yollarla destek olması beklenirken Yiğiner'in başkanlığa yüzde 99 oranında devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Gökçek ve Yiğiner'in A.Gücü'nün geleceğinde ortak kararlar alması da düşünülürken yönetime yeni isimlerin de katılabileceği ifade edildi. İkilinin ikinci bir görüşme için önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelmesi bekleniyor.
BİZE ULAŞIN