İskitler hizmet bekliyor

İskitler hizmet bekliyor

İskitler Mahalle Muhtarlığı’nın arka tarafındaki caddede yayalar için herhangi bir önlemin alınmamasından şikâyetçi olduklarını belirten vatandaşlar, trafik ışığı ya da yaya üstgeçidi istediklerini söyledi

Sabah ve akşam saatlerinde trafiğin yoğunluğu nedeniyle yeni açılan Etlik kavşağında yayalar için herhangi bir önlemin alınmaması tepkiye neden oldu. Yayaların karşıya geçebilmeleri için ya üstgeçit ya da trafik lambası isteyen İskitler Mahallesi sakinleri yetkililere seslendi. Madde alıp araç kullanan sürücülerin hızlarını alamadıkları için trafik kazası geçirdiklerini iddia eden Zübeyde Hanım Mahalle Muhtarı Canan Erenözlü, "İskitler sorunlu bir yer, burası gece olunca çok hareketleniyor. Hem çalıntı mallar hurdacılara satılıyor, hem fuhuş, travestiler hem de uyuşturucu tacirleri sokaklarda cirit atıyor" diye konuştu.

'KADINLAR RAHAT GEZEMİYOR'
Muhtarlığın içinde bulunduğu parkın kaldırılmasını da talep eden Erenözlü, "Sözde park yaptılar, fakat vatandaş rahat rahat oturup kalkamıyor. Servis şoförleri parkın etrafını sardığı için kadınlar rahat gezemiyor. Servis şoförleri burayı mesken edindi, araçlarını burada yıkıyor, tamir ve bakımını burada yol kenarında yapıyorlar. Buradaki park gereksiz ben parkın ve servis şoförlerinin buradan kaldırılmasını istiyorum" dedi. Şehir merkezlerinde mahalle aralarında bulunan oto galerilerinin kaldırılmasına rağmen el atından araç satışı yapıldığını iddia eden bir vatandaş da "Bu mahallede çok fazla kanuna aykırı işler dönüyor. Mahalle çok sorunlu ve suç mahallesi diye biliniyor. Hizmet konusunda da eksikler çok fazla. Alt yapıdan tutun trafik ışığına kadar birçok sorun var" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN