Küçük Emir Ege ilik nakli bekliyor

Küçük Emir Ege ilik nakli bekliyor

Birinci yaş gününü anne babasıyla birlikte kutlayan minik Ege’nin mutluluğu uzun sürmedi. Acilen ilik nakli olması gereken Emir Ege’nin ailesi, yardımseverlere bir kez daha çağrıda bulundu

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 09.05.2017
Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede yapılan doğum günü kutlamasında tanıdığımız 1 yaşındaki Emir Ege, halen kendisine yapılacak kan bağışını bekliyor. Bağışıklık sisteminin çökmesine neden olan "ağır kombine immün yetmezliği" teşhisi konulan 1 yaşındaki Emir Ege Alaydın'ın, hayata tutunması için acilen ilik nakli olması gerekiyor.

HASTALIĞI SON EVREDE
Emir Ege'ye annesi, babası ve 7 yaşındaki kardeşinden yapılan ilik nakli denemeleri de başarısız oldu. Tüm taramalara rağmen uygun ilik bulunamayan küçük Emir Ege'nin hastalığında son evreye gelindiği öğrenildi. Alaydın ailesi İstanbul'da bir hastaneye sevk edilen ve kemoterapi uygulanan Emir Ege'ye uygun ilik için gönüllülerden destek bekliyor.

"TEK İSTEĞİMİZ ÜÇ TÜP KAN"
Emir Ege'nin 7 aylık olana kadar hiçbir sorunu bulunmadığını ifade eden baba Yiğit Alaydın, "Kampanyanın tüm Türkiye'ye yayılmasını diliyoruz. Bizim istediğimiz tek şey sadece üç tüp kan verip kök hücre bağışında bulunulması. Emir Ege'nin şu an acilen ilik nakli olması gerekiyor. Emir Egeleri yaşatmak için sadece üç tüp kan bağışında bulunun. 5 dakikanızı ayırarak bir çocuğu yeniden hayata kavuşturabilirsiniz" şeklinde konuştu. Yiğit Alaydın, Kızılay aracılığıyla bu bağışların yapılabileceğini hatırlattı.
BİZE ULAŞIN