Stat desteği bekliyorlar

19 Mayıs Stadı’nın yıkılacak olması Gençlerbirliği ve Ankaragücü yönetimini kara kara düşündürüyor. G.Birliği Başkanı Cavcav, “Melih Başkanımızdan rica edeceğiz ya Yenikent’i ya da diğer stadı bize versin” diye konuştu

Stat desteği bekliyorlar
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav, 19 Mayıs Stadı'nın yeni stat inşaatı dolayısıyla yıkılacak olmasından dolayı sıkıntılı günlerin kendilerini beklediğini vurguladı. "Biz nerede oynayacağız, ne yapacağız" diyen Cavcav, "Artık Belediye Başkanımız Melih Bey'den rica edeceğiz ya Yenikent'i ya diğer stadı bize verecek. Stat Ankara takımları için ciddi bir sorun haline geldi" diye konuştu. Beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri ile Beştepe Tesisleri'nde Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'i ziyaret eden Cavcav, başkent ekibini şampiyon olduğu için tebrik etti. Ankaragücü için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirten Cavcav, "Ankaragücü Ankara'mızın takımı. TFF 1. Lig'e çıktıkları için öncelikle Ankaragücü camiasını tebrik ediyorum, kutluyorum" dedi.

OYUNCU DESTEĞİ SÖZÜ
Cavcav şöyle konuştu: "En az Mehmet Başkan kadar bir Ankaralı olarak ve Gençlerbirliği Başkanı olarak bu tablodan çok mutluluk duydum. İnşallah gelecek sezon Ankaragücü TFF Süper Lig'e çıkar ve gerçek bir Ankara Derbisi oynarız." Gazetecilerin, "Gençlerbirliği'nde forma şansı bulamayan oyuncuların Ankaragücü'nde oynamasına sıcak bakar mısınız?" yönündeki sorusunu da cevaplayan Murat Cavcav, "Neden olmasın. Takımda kalacak ve gidecek oyuncular ile ilgili hocamızla konuşuruz. Sezon sonunda detaylı bir değerlendirme yapar, uygun olan isimler üzerinde elimizden gelen desteği sağlamaya çalışırız. Gençlerbirliği olarak Ankaragücü için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız" şeklinde konuştu.

'GENÇLERBİRLİĞİ HEM EZELİ RAKİP HEM EBEDİ DOST'
Mehmet Yiğiner de Gençlerbirliği'nin kendileri için ezeli rakip ve ebedi dost olduğunun altını çizerek, "Dost ve kardeş kulübümüz, komşumuz Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarına nazik ziyaretlerinden ötürü şahsım, yönetim kurulum ve camiamız adına teşekkür ediyorum" dedi. Elde edilen şampiyonluğun Ankara'yı mutlu ettiğini ifade eden Yiğiner şunları söyledi: "Taraftarlarımızın ve camiamızın özlemle beklediği şampiyonluğa ulaşmamız Ankara'yı ve Ankara halkını da mutlu etti. Bundan dolayı bizlerde çok büyük bir mutluluk yaşadık. Ankara 19 Mayıs Stadı'nın yıkılacak olması bizim için de ciddi bir sorun teşkil edecek. Yeni sezonda taraftarımızı dışarıda bırakmayacak, Passolig'e uygun bir stadyumda oynamak istiyoruz. Stadyumla ilgili problemlerin çözülmesini umut ediyoruz. Atatürk Kültür Merkezi'nin olduğu alana 65 bin kişilik uluslararası müsabakaların, Şampiyonlar Lig'i müsabakalarının düzenlenebileceği futbol sahasının yapılması lazım. Planlama bu şekilde yapılırsa Ankara takımları gelecekle ilgili stadyum sorunu yaşamayacaktır."

'STADYUMLA İLGİLİ CİDDİ PROBLEMLERİMİZ VAR'
Ankara'daki stat sorununa da değinen G.Birliği Başkanı Murat Cavcav, "Stadyumla ilgili ciddi problemlerimiz var. Bu sene sonunda 19 Mayıs Stadyumu'nun yıkılacağını söylediler. Biz nerede, nasıl oynayacağız, ne yapacağız. Artık Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey'den rica edeceğiz ya Yenikent'i ya diğer stadı bize verecek. Stat Ankara takımları için ciddi bir sorun haline geldi" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN