Altındağ ve Mamak trafiği rahatlayacak

Altındağ ve Mamak trafiği rahatlayacak

Büyükşehir 11 milyonluk köprülü kavşakla Mamak ve Altındağ’ın trafik sorununa neşter vuracak. Köprü temmuz ayına kadar tamamlanacak

Büyükşehir Belediyesi, Altındağ ve Mamak ilçeleri sınırlarında bulunan, Bostancık, Karapürçek, Orhan Kemal ve Özalp caddeleri kesişimindeki kavşakta yoğunluk yaşanması nedeniyle köprülü kavşak çalışmasına başladı. Fen İşleri Daire Başkanlığı, 4 caddenin kesişiminde bulunan kavşakta, Bostancık ve Karapürçek caddelerindeki trafik akışını kesintisiz sağlamak üzere bir alt geçit yapacak.

KESİNTİSİZ ULAŞIM
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, "battı- çıktı" şeklinde yapılacak alt geçitle, Bostancık Caddesi ile Karapürçek Caddesi arasındaki ulaşımın kesintisiz sağlanacağını söyledi. Vedat Üçpınar, köprülü kavşak inşaatının kısa sürede tamamlanacağını belirterek, "Alt geçitle, Bostancık Caddesi yer altından Karapürçek Caddesi'ne bağlanacak. Bostancık ve Karapürçek caddelerinin Orhan Kemal ve Özalp caddeleriyle bağlantıları da sinyalize kavşaktan eskisi gibi sağlanacak" diye konuştu.

ÜÇ AY İÇİNDE TAMAM
SABAH Ankara'ya konuşan Üçpınar, "Burası Altındağ ve Mamak Belediyesi'nin Büyükşehir'den özellikle istediği bir projeydi. 'Pik' saatlerde oldukça yoğunluk yaşanıyordu. İlerideki yapılaşmalar da dikkate alınarak böyle bir projeyi hayata geçirdik. Yaklaşık 11 milyon TL'ye mal olacak bu projeyi temmuz ayında bitirmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

'SABAH ÇOK YOĞUN TRAFİK YAŞANIYOR'
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Hem bizi hem de Altındağ'ı ilgilendiren bir yer. Burası iki ilçenin 4 mahallesinin kavşak noktası… Dolayısıyla sayısal anlamda 150-200 bin kişilik nüfusu ilgilendiren bir proje… Özellikle sabah saatlerinde oldukça yoğun bir trafik yaşanıyordu. Altındağ Belediye Başkanımız Sayın Veysel Tiryaki ile beraber Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'e talebimizi ilettik. Kendiside sağ olsun uygun buldu ve projenin startı verildi. Kısa bir süre daha trafik sorunu olacak ama proje tamamlandığında bölge nefes alacak" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN