Bu evde bir terslik var

Bu evde bir terslik var

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 14.05.2017
Çankaya ilçesinde bulunan Neşeliköy ve Tepetaklak Ev'de, giriş kapısından itibaren, mutfak mobilyalarından masaya sandalyeye, beyaz eşyalardan tuvalet ve banyo dolaplarına, çocuk ve yatak odasından oturma gruplarına kadar her şey taban yerine tavanda asılı. Tüm kümes hayvanlarının olduğu, doğal hayatı da görme imkanı sunan Neşeliköy'de, çocuklar hem hayvanlarla iç içe bir hayatı hem de böyle farklı bir yapıyı keşfetmenin tadını çıkarabilecekler. Son zamanların trendi olan selfie (özçekim) çılgınları için de doyasıya fotoğraf çekinebilecekleri bir platform oluşturan Neşeliköy ve Tepetaklak Ev'in kurucusu Mete Güntekin, farklılıkların insanlar tarafından ilgi gördüğünü belirtti.

ANKARA'DA BİR İLK
Güntekin Ankara'da neler yapabiliriz düşüncesiyle harekete geçerek yurt dışında "Upside Down House" projelerini gördüklerini, Ankara'da ilk kez açılan bu evin Türkiye'de ikinci, dünyada da 18'inci ters ev olduğunu söyledi. "Ankara için bir cazibe noktası oluşturmaya çalışıyoruz" diyen Güntekin çocukların ağırlıklı ilgi gösterdiği bir proje olması sebebiyle de buraya Neşeliköy ismini verdiklerini dile getirdi.

TAVANDA YÜRÜMEK MÜMKÜN
Oyuncakları veya yatak odasını tavanda görmenin insanın zihnini biraz yorduğunu ve bu yüzden enteresan bir ziyaret süreci yaşadıklarını belirten Güntekin, fotoğraflarda tavanda yürüyormuş hissi oluştuğunu söyledi. Fotoğraf tutkunlarının inanılmaz deneyimler yaşayacağını belirten Güntekin, evin ziyaretçilere açıldığını ve 15 TL giriş ücretiyle herkesin girip bu deneyimi yaşayabileceğini aktardı.
BİZE ULAŞIN