Deniz için seferberlik

Deniz için seferberlik

Dışişleri Bakanlığı, Toronto Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Çelik’in kan kanseri hastası yeğeni için seferberlik başlattı. Bakanlık Deniz’in tedavisi için kök hücre taraması amacıyla kan bağışı çağrısı yaptı

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 14.05.2017
Dışişleri Bakanlığı'nın sağlık merkezinde Türk Kızılayı'nın iş birliğiyle düzenlenen kampanyaya katılan bakanlık personeli "TÜRKÖK Ulusal Kemik İliği Bankası" için kan bağışında bulundu. Deniz'in annesi Gaye Sıla, Deniz'in tedavisi için kemoterapi uygulanamadığını ve haziran ayı sonuna kadar ilik nakli yapılması gerektiğini vurguladı. Sıla, Deniz için uygun ilik arandığını ve kontroller için haftada iki kere hastaneye gittiklerini ifade ederek, Deniz'in kan değerlerinin düşük olması sebebiyle kan desteği yapıldığını söyledi. Kanser hastası tüm çocuklara şifa dileyen Sıla, Dışişleri Bakanlığı personeline Deniz için gösterdikleri çaba ve yaptıkları bağışlar için müteşekkir olduğunu belirtti.

KİTLER TÜKENDİ
Sıla, Almanya'daki Türk diplomatik misyon personelinin de bu kampanyaya destek verdiğini, orada da bağış kampanyası düzenleyeceklerini anlattı. Kan kanseri konusunda insanların daha bilinçli olması gerektiğine dikkati çeken Sıla, "Keşke yirmili yaşlarda kök hücre bağışçısı olsaydım. Belki birçok cana hayat olabilirdim. Onun pişmanlığını yaşıyorum" dedi. Düzenlenen kampanyaya yoğun ilgi gösterilirken, Kızılay'ın kan bağışı için getirdiği tüm kitlerin yüksek katılımdan dolayı tükendiği belirtildi.
BİZE ULAŞIN