Ev bırakmadılar tır verelim

Başkentin gururu Avrupa Şampiyonu Taha Akgül ve Rıza Kayaalp’e birer daire hediye eden Başkan Gökçek, “Şampiyonlarımız bizde verecek ev bırakmadılar. Bu kez TIR verelim” diyerek espri yaptı

Ev bırakmadılar tır verelim
2017 Büyükler Avrupa Şampiyonu olarak Türkiye'ye altın madalya kazandıran ASKİ Sporlu Taha Akgül ile Rıza Kayaalp'e, Ankara Büyükşehir tarafından daire hediye edildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı'nda düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, tarih yazan pehlivanlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Gökçek "Allah'a hamdolsun iki tane şampiyonluğu aldılar geldiler. Televizyonda büyük bir heyecanla kendilerini seyrettim. Allah razı olsun gerçekten kendileriyle gurur duyuyoruz. Rıza ve Taha kupa almakta birbirleriyle yarışıyorlar. İnşallah bu yarış 32-33 yaşlarına kadar devam eder" dedi. Gökçek "ASKİ Spor olarak, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak spora verdiğimiz desteğin karşılığını almanın gururunu yaşıyoruz. İnşallah bu şampiyonlarımızın ve şampiyonluklarımızı sayıları artar. Gençlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TAHA YEDİNCİ EVİNİ ALDI
Taha Akgül bugüne kadar elde ettiği şampiyonlukların ardından 7. ev ödülünü alırken Rıza Kayaalp ise 12. dairesini aldı. Gökçek, "Şampiyonlarımız, bizde verecek ev bırakmadılar. Bu kez TIR verelim" diyerek espri yaptı. Her gittikleri Avrupa, Dünya ve olimpiyat turnuvalarında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını söyleyerek Akgül ise, "Benim de 5. Avrupa şampiyonluğum oldu bu. Serbest güreş tarihinde en fazla başarılı olan güreşçiyim. 3 defaydı ben beşe çıkardım. Bundan sonraki süreçte de bunu geliştirmek istiyorum. Başkanımız da sağolsunlar her zaman maç öncesi maç sonrası özellikle olimpiyatlardan önce bizden desteklerini esirgemedi. Ankara Büyükşehir Belediyemizin desteklerini her gittiğimiz yerde anlatıyoruz. Başkanımız güreşi çok seviyor. Bundan sonraki süreçte de yeni şampiyonluklar gelecek. İnşallah Türk sporunu en iyi yerlere götürmek için devam edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN