Gökçek: İlk Meclis’ten karar çıkar demedim

Ankaragücü yönetiminin “Yardımın çıkmaması hayal kırıklığı yarattı” şeklindeki açıklamasına Twitter’dan cevap veren Başkan Gökçek: İlk Meclis’te karar alacağımı kesinlikle söylemedim

Gökçek: İlk Meclis’ten karar çıkar demedim
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü'ne yardım yapılmasına ilişkin olarak ilk meclis toplantısında karar alacaklarına dair bir söz vermediğini belirterek, "Ankaragücü'ne verdiğim söz doğru. Hatta Sayın Yiğiner'e rakamına kadar söyledim. Ama ilk Meclis'te karar alacağımı kesinlikle söylemedim" dedi. Gökçek, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Ankaragücü yönetiminin, "Büyükşehir Belediye Meclisi'nde açıklanan ve beklenen yardım kararının çıkmaması Ankaragücü taraftarı arasında ve camiada hayal kırıklığına yol açmıştır" şeklindeki açıklamalarından üzüntü duyduğunu belirtti.

YARD IMIMIZI YAPACAĞIZ
Futbol sezonunun ağustosta açılacağını vurgulayan Gökçek, "Unutmayın ki önümüzde 8 aylık bir dönem var. Sezon ağustosta açılıyor. Biz eylül, ekim, ocak, şubat, mart ve nisanda eşit taksitlerle yardımımızı yapacağız" dedi. Gelecek aydan itibaren Ankara eşrafını Ankaragücü'ne yardım toplamak için bir araya getireceğini kaydeden Gökçek, Twitter'dan şu açıklamalarda bulundu: "Bu arada Ankaragücü yönetiminin geçen sezon futbolculara olan borçlarını ödemesini ve transferleri yapmasını bekliyoruz. Ben Yiğiner'e kesinlikle sezon başında borçlarımızı ödeyeceğimize dair bir söz vermedim... Ercan bey (Ankaragücü Başkan yardımcısı Ercan Soydaş) olaya tanıktır..."

"KONUŞMALAR ÜZDÜ"
Başkan Gökçek, Ankaragücü yönetiminde yapılan konuşmalara çok üzülmesine karşın Ankaragücü'nü ve yöneticilerini sevdiğini ifade ederek, attığı tweetlerine şu şekilde devam etti: "Ankaragücü'nü bize teslim edemeyeceklerini söyleyenler kendileri...Biz de saygı duyduğumuzu açıkça söyledik. Birbirimize gene destek olmalıyız... Ben A.gücü'nün yöneticilerine başarılar diliyorum..."

'TARAFTARA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM'
Ankaragücü Yönetim Kurulu'nun Büyükşehir Belediye Meclisi'nden yardım kararı çıkmadığı yönündeki açıklamasına tepki gösteren Ankaragücü taraftarlarına da Twitter'dan seslenen Başkan Gökçek, "Ankaragücü taraftarlarının bu yorumları dolayısıyla kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Ankaragücü taraftarına yorumları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Ama bütün bu yorumlara rağmen Ankaragücü yönetimine teşekkürler…" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN