‘Anadolu Nefesi’ büyük alkış aldı

‘Anadolu Nefesi’ büyük alkış aldı

Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 28 devlet okulundan 350 öğrencinin katılımıyla başkentte sergilenen halk oyunları gösterisi, büyük beğeni topladı

  • Ankara Başkent
  • Çarşamba 18.05.2017
Başkentte, Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 28 devlet okulundan 350 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen "Anadolu Nefesi Halk Oyunları Gösterisi" seyirciyle buluştu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu'nda, İstiklal Marşı okunması ve saygı duruşunda bulunulması ile başlayan gösterinin açılışında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel bir konuşma yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak milli olan bütün gelenek ve görenekleri canlandırmayı görev olarak gördüklerini kaydeden Özel, folklora büyük önem verdiklerini, böyle faaliyetleri desteklediklerini ve yaygınlaştırdıklarını aktardı.

BİZİ FARKLI KILAN FOLKLOR
Mustafa Özel, "Yeryüzünde kültürleri, farklılıkları bir renk olarak düşünürsek, folklor bunlar arasında en önemli renklerdendir" diye konuştu. Folklorun Türk milletini diğer milletlerden farklı kılan en önemli unsurlardan biri olduğuna dikkati çeken Özel, "Dünyanın renkleri içerisinde bir renk olarak yerimizi alacaksak, bunu kendi folklorumuzla ve müziğimizle alacağız" ifadelerini kullandı. Özel'in konuşmasının ardından yöresel kıyafetlerle sahneye çıkan öğrenciler gösterilerini sergiledi.
BİZE ULAŞIN