Sincan’dan süt deposu talebi

Başkentin et ve süt ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan Sincan Hayvancılık Bölgesi Başkanı Birol Mermer, süt depolama alanı için ATO’dan destek istedi

Sincan’dan süt deposu talebi
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara'nın et ve süt ihtiyacının büyük kısmını karşılaması amacıyla kurulan Sincan Hayvancılık Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Baran, "Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, tarım ve hayvancılık güçlü bir ülke olmanın ön koşuludur. Mars'a da gitsek tarım ve hayvancılık yaparak var olabiliriz" dedi. Sincan Hayvancılık Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer ise bölgeye bir süt depolama alanı yapılmasının gerekli olduğunu söyleyerek Baran'dan destek istedi. Baran, Sincan Hayvancılık Bölgesini Mermer'le birlikte gezdi. Tesis hakkında bilgi alan Baran, Sincan Hayvancılık Bölgesinin ortak çalışma kültürünün iyi örneklerinden biri olduğunu söyledi.

"HAYVANCILIK BÜYÜK GÜÇ"
ATO'nun 68 meslek komitesinden birinin 5 No'lu 'Hayvansal Üretim Meslek Komitesi' olduğunu belirten Baran, bu alanda iştigal eden üyelerinin bulunduğunu söyledi. Baran, "Tarım ve hayvancılık yapan üyelerimiz var. Olmasa bile bu konu her insanın ilgilenmesi gereken bir konu. İnsanlık var olduğu sürece tarım ve hayvancılık var olacaktır ve bu alandaki güç toplumların ülkelerin gücünü de ifade eder" dedi. Mermer ise bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Süt hayvancılığına talebin besi hayvancılığına göre daha az olduğunu belirten Mermer, bölgeye süt depolama alanı yapılması gerektiğini dile getirdi. Baran'a ziyareti sırasında ATO Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülkü Karakuş, Hayvansal Üretim Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Ayhan Taşoğlu ile komite üyesi Agah Mamaloğlu eşlik etti.
BİZE ULAŞIN