Hazal Ateş: Baş döndüren trafik!

Başkent Ankara tarihi günlere tanıklık ediyor… Yeni hükümet sistemi 3 Kasım 2019 seçimlerinden sonra uygulanmaya başlayacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan AK Parti'de ilk toplantısını gerçekleştirdi. Partili Cumhurbaşkanı olarak ilk mesai günü oldukça yoğun geçti.
Merkez Karar Yürütme Kurulu, MYK toplantıları, ardından iftar yemeği… Yakın çalışma arkadaşlarından oluşan A Takımı'nı belirledi.
Dün de 1044 gün sonra ilk kez AK Parti grup toplantısında konuştu. Bu süreye kadar yeni vizyon, yeni kadrolar için yoğun bir çalışma yürütülecek.
Parola; "Değişim, demokrasi, reform!" Türkiye'de demokrasinin güçlenmesi için de tarihi bir fırsat olacak. Bu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın A Takımı'nda yer alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'le sohbet imkânı bulduk. Eker, Erdoğan'ın AK Parti'ye dönüşünün yarattığı heyecanı şu sözlerle anlattı; "Partimizde Tayyip Bey'e inanılmaz bir özlem vardı. AK Parti'nin kaptan köşkünde O'nu görmek hepimizi duygulandırdı.
Binali Bey de ben de kendisini İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden bu yana tanıyoruz. AK Parti'de farklı insanları bir araya getiren güçlü bir lider. Yeni dönemde bu gücü bir kes daha hissedeceğiz!

***

Gelelim 2019 odaklı gündeme!
AK Parti teşkilatlarının performansları değerlendirilecek.
İl ve ilçe teşkilatları yenilenecek.
Haziran sonuna kadar eylem planları masaya konulacak.
Gelecek yılın başından itibaren projeler yaşama geçirilecek.
Beklentileri hükümete yansıtacak bir ekip kurulacak.
Toplumun tamamını kucaklayan icraatlara odaklanılacak.
Bakanlıkların hazırlayacağı projeler günlük yaşama dokunacak.
İcraatlar hızlanacak, beklentiler yasalara yansıyacak.
Demokratikleşme, sivilleşme mesajları ön plana çıkacak.
Ekonomiyi canlandıracak yeni yatırım projeleri start verecek.
Toplumun talepleri 6 aylık takvimde projelendirilecek.
İletişim stratejisi güncellenecek, reformlar toplumun tüm katmanlarına anlatılacak.
Anlaşılan o ki! 2019 ajandası ekonomi, siyaset, diplomaside Türkiye'yi bir üst lige taşıyacak. Toplumun tüm kesimi geleceğe daha güvenle bakacak.

BİZE ULAŞIN