İyiliğin öncüleri iftarda buluştu

Yıllardır basın, yayın ve sosyal dayanışma alanında yüzlerce insana el uzatan Server Vakfı kurucuları ve gönüllüleri iftarda bir araya geldi

İyiliğin öncüleri iftarda buluştu
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen vakfın bu yılda İller Bankası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeği yoğun bir katılımla gerçekleşti. Yemeğe, Ankara milletvekilleri ve Vakfın Genel Başkanı AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı'nın yanı sıra çok sayıda gönüllü, vakfın destekleriyle hayata atılan öğrenciler katıldı. İlginin yoğun oyduğu programda, kardeşlik vurgusu yapılırken, mültecilere destek istendi.

KARDEŞLİKTE BULUŞALIM
Vakfın destekleriyle eğitim-öğretimini sürdüren öğrenciler başta olmak üzere engelli ve şehit yakınları ile yakınları ile tek tek ilgilenen Nedim Yamalı, "Böylesi anlamlı bir yemekte sizlerle bir araya gelmek bizlere mutluluk verdi, hepiniz hoş geldiniz" dedi. Yamalı, "11 ayın Sultanı Ramazan ayı bizler için ciddi bir fırsat. Kahramanlık ve fedakârlıkta tarihi destanlarla dolu milletimiz için diriliş ayıdır. Zor zamanlardan geçiyoruz, ülkemizin etrafı ateş çemberi ve insanlık kimyasal silahlarla yok ediliyor. İçerden ve dışarıdan Türkiye'mize yapılan saldırılar açık. Böylesi bir zamanda kenetlenmeli, kardeşlikte birleşmeliyiz. Milletimiz ecdadının köklerinde yeniden dirilip, güçlü ve bağımsız bir ülke olarak yaşamamız için tüm renklerimizle kucaklaşmalıyız" dedi.

GÜNDOĞDU'DAN ÖNEMLİ UYARI
Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu ise yemeğe katılan bin 500 kişi başta tüm Türkiye'den özel bir istekte bulundu. "Baronlar, organ mafyaları savaşın yetimlerinin peşinde, hayatlar karartıyorlar" diyen Gündoğdu, "İslam ülkelerinin ümmet bilinci ile kenetlenmesi için öncülük etmemiz gerek. 15 Temmuz ve 16 Nisan'da vatandan yana kullandığınız tarihi kanaatleriniz ardından sizlerden bir şey daha istiyoruz. Ülkemize sığınan yetimlere sahip çıkalım, organ mafyaları ve baronların canice peşlerine düştüğü mülteci kardeşlerimize el uzatalım. Her gün kaç yetimin hayatı onlar tarafında çalınıyor. İlimizde, mahallemizde nerede bir savaş yetimi varsa sahip çıkalım. Bu mübarek bu ayda özel bir ricamdır" diye konuştu. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program yapılan dualarla son buldu.
BİZE ULAŞIN