Silah sesleri polisi alarma geçirdi

Beştepe civarında, içinde iki kişinin bulunduğu belirtilen bir araçtan havaya ateş açıldı. Özel Harekât ve TEM ekipleri bölgeye sevk edildi

Silah sesleri polisi alarma geçirdi
Ankara'da etrafında çok sayıda kritik binanın bulunduğu noktada çevreye ateş eden şüpheliler, polis ekiplerini alarma geçirdi. Olay, saat 01.00 sıralarında Yenimahalle'de meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, CHP Genel Merkezi ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası'nın yakınlarında bulunan Anadolu Bulvarı üzerinden Sakıp Sabancı Bulvarı istikametinde ilerleyen, 61 VD 381 plakalı şüpheli araçta bulunan kişi veya kişilerce etrafa rastgele ateş açıldı.

ÜMİTKÖY'E KAÇTILAR
Çevreyi kurşun yağmuruna tutarak yaklaşık bir kilometre ilerleyen şahıslar, Sakıp Sabancı Bulvarı üzerinden Ümitköy istikametinde kaçtı. Olay yerinde kısa sürede çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Zırhlı araçlarla bölgeye gelen Özel Harekât ve Terörle Mücadele ekipleri, şüphelilerin yakalanması için alarma geçti. Olay yerini bir süreliğine trafiğe kapatan polis ekipleri, çevredeki mermi kovanlarını topladı. Şüphelileri yakalamak için seferber olan çok sayıda polis ekibi, Sakıp Sabancı Bulvarı'na bağlanan tüm yolları kapatarak çevrede uygulama başlattı.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ KARAASLAN BİLGİ ALDI
Polis ekipleri içinde iki kişi olduğu belirlenen aracın bulunması için çevrede bulunan tüm yolları trafiğe kapattı. Olay yerine gelen terör ve istihbarat birimlerine bağlı görevliler ile uzman ekipler çok sayıda kovan buldu. Bölge Adliye Mahkemesi binasının dış cephesine mermi isabet edip etmediği de incelendi. Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan da olay yerine gelerek ekiplerden bilgi aldı. Karaaslan, söz konusu otomobilin bulunması ve içindeki kişilerin yakalanması talimatını verdi.
BİZE ULAŞIN