‘Okuyan Çubuk’tan 43 birinci çıktı

Çubuk TEOG’da 43 birinci çıkardı. Milli Eğitim Müdürü Arslan “Çubuk okuyor projesi ile 22 bin çocuğumuz her gün bir saat kitap okuyor” dedi

‘Okuyan Çubuk’tan 43 birinci çıktı
Çubuk ilçesinde 43 öğrenci, Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamındaki 2. dönem merkezi ortak sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtladı. Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, üç buçuk yıldır Çubuk'ta çalıştığını belirterek, "Eğitim yılı başlar başlamaz tüm ortaokullardaki sekizinci sınıfları ziyaret edip moral ve motivasyon artırmaya yönelik konferanslar veriyorum. Konferanslarda öğrencilere tüm güçlerinin kendilerinde gizli olduğunu, bunu ortaya çıkarabilirlerse yapamayacakları bir şey olmadığını söylüyoruz" dedi. Arslan, bu başarıda bir diğer önemli noktanın da verdikleri destekleme kursları ve kelime dağarcıklarını geliştirmeye yönelik Türkçe eğitimi olduğunun altını çizdi.

HER GÜN 1 SAAT OKUMA
Başlattıkları okuma kampanyasını da anlatan Arslan şöyle devam etti: "Okuma, yazma, düşünme ve ana dilimiz Türkçe olduğu için kelime dağarcıklarının geliştirilmesi soru köklerinin anlaşılmasında çok önemli. Bu sebeple 'Çubuk Okuyor' projesini hayata geçirdik. Her gün bir saat 22 bin öğrenci okuyor. Açtığımız destekleme kurslarımız da okul çıkışı ve hafta sonları verilen kurslardı. Bu kursların da etkisi yadsınamaz."

DİRİLİŞ TEOG!
Münevver Osman Kaya Ortaokulu öğrencisi Zeynep Sıla Yurtalan başarı sırrını şöyle anlattı: "Okulumuzda destekleme ve yetiştirme kurslarına devam ettim. Okuma saatlerinin başarımda çok büyük katkısı oldu. Kitap okumak başarının yarısını etkiliyor, kendi başarımda bunu gördüm. Okulumuzun dergisine yazılar yazdım. Bu yazılarımı yazmam ufkumun genişlemesine yol açtı. Abartmadan TV de izledim. Mesela Diriliş Ertuğrul dizisi bana tarih sevgisini kazandırdı. Tarih bilincimin oturmasına katkı sağladı."

BAŞARISIZLIĞIMDA BİLE DESTEK OLDULAR
Çubuk Türk Telekom Ortaokulu öğrencisi Kader Kezban Kaynartaş ise şöyle dedi: Ailem çalış diye zorlamadı. Ailem başarısızlığımda bile bana destek oldu. Ailem, bu şekilde davranarak ufak bir başarısızlığım bütün başarımı silip süpürmesini engellemiş oldu.
BİZE ULAŞIN