İftarda sözleşmeli kadro müjdesi

Başkan Melih Gökçek, belediyede ders ücreti karşılığından çalışan eğitimcilere sözleşmeli kadro sözü verdi. Gökçek, “Statüsü tutan bütün arkadaşlarımızı sözleşmeli kadroya alacağız” dedi

İftarda sözleşmeli kadro müjdesi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Hanım Lokalleri, Aile Yaşam Merkezleri, BELMEK'ler, Gençlik Merkezleri, Çocuk Kulüpleri çalışanları ve aileleri ile iftar yemeğinde buluştu. Başkan Gökçek'in, iftardan sonra yaptığı konuşmada, Büyükşehir kurumlarında çalışan eğitimcilerden statüsü tutanlara sözleşmeli kadro sözü müjdesi vermesi, personel tarafından, "Hayallerimiz dönüştü gerçeğe, teşekkürler Melih Gökçek'e" tezahüratla karşılandı. Ramazan etkinliklerinin yapıldığı Altınpark'ta kurulan alanda iftarını açan personel ve aileleri, semazen gösterisi, tasavvuf müziği konseri ve dualar eşliğinde güzel bir ramazan akşamı geçirdi. İftara, çok sayıda bürokrat ve çalışan, aileleri ile birlikte katıldı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, iftarın ardından, kaleme aldığı "Sol Siyaset- FETÖ İlişkileri" adlı kitabını Altınpark içinde açılan Kitap Fuarı alanında imzaladı.

SENELERDİR EMEĞİNİZ GEÇTİ
İftar programlarında bir araya geldiği personele mutlaka bir müjde verdiğini belirten Başkan Gökçek, şunları söyledi: "Burada ders ücreti karşılığında çalışan arkadaşlarımızın da mutlaka senelerden beri bir beklentileri var. Onu arkadaşlarımız arasında konuştuk, şöyle bir karara vardık. Şimdi biliyorsunuz, sizin içinizde sözleşmeli personel olma statüsünü tutan var, tutmayan var. Tutmayanlara gerçekten yapabilecek bir şey yok. Hukuken yapamayız, ben istesem de yapamayız. Ama sözleşmeli olarak statüsü tutan bütün arkadaşlarımıza yeni sözleşme taslağı hazırlayarak hepsini inşallah sözleşmeli kadroya alacağız. 1500 kişi içerisinde büyük bir ekseriyetinin kadro sahibi olabileceğini düşünüyoruz. Yalnız diğer sözleşmelilere nazaran nüans olacak, onu da zaman içerisinde gideririz. Önemli olan sizlerin artık birer sözleşmeli memur oluşunuz. Senelerden beri emeğiniz geçti. Bunun da müjdesini vermiş oldum. Artık Sayın Cumhurbaşkanımıza, ülkemize daha çok dua edersiniz inşallah oradan daha çok bize para gelir. Her gün bu heyecanı çoğaltırız İnşallah."
BİZE ULAŞIN