Kahraman Haymana’ya Başbakan’dan müjde

İftarda Haymanalı bir aileye konuk olan Başbakan Yıldırım vatandaşlara da hitap etti. Yıldırım: Başkan Turgut iftarı açmadan, dosyaları açtı, sorunları anlattı. Yıl sonuna kadar Ankara- Haymana karayolu çalışması tamam

Kahraman Haymana’ya Başbakan’dan müjde
Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, iftarda Haymana'da yaşayan 5 çocuklu Şükrü ve Maviş Sarı çiftinin evine misafir oldu. Aile fertleri ile orucunu açan Yıldırım, Haymana Belediyesi'nde mevsimlik işçi olarak çalışırken geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yüzde 60 engelli raporu alan Şükrü Sarı'ya (62) geçmiş olsun dileklerini iletti. İftar sofrasında AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, AK Parti İl Başkanı Nedim Yamalı, Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ve Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut da yer aldı. Başbakan Yıldırım iftarın ardından Merkez Parkı'nda vatandaşlara hitap etti. Haymana'nın tarihi bir ilçe olduğunu, Haymana isminin Ertuğrul Gazi'nin annesi 'Hayme Ana'dan geldiğini ifade eden Yıldırım, "Aslında onun adı Devlet Ana'dır. Devletin kurulduğu topraklar bu mübarek topraklar. Haymana'ya hep gelmeyi arzu etmiştim, nasip bugüneymiş" diye konuştu.

15 TEMMUZ'DA DESTAN YAZDINIZ
İlçenin yollarına ilişkin geçmişte taleplerin bulunduğunu hatırlatan Başbakan Yıldırım, yol yatırımlarının hayata geçtiğini görmekten mutluluk duyduğunu, yıl sonuna kadar Ankara- Haymana karayolunu genişletme çalışmalarının tamamlanacağını bildirdi. Başbakan Yıldırım, Belediye Başkanı Özdemir Turgut'un iftarı açmadan dosyaları açtığını, ilçenin ne sorunu varsa hepsini anlattığını bildirdi. İhtiyaçların hepsinin öncelik sırasına göre giderileceğini kaydeden Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "Her şey hallolur yeter ki gönüller bir olsun. Haymana vatanına, milletine, bayrağına gönülden bağlı, ülkesini, milletini seven vatan evlatlarının merkezidir. Sizlere milletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim. 15 Temmuz gecesi destan yazdınız. Buradan, Türksat'ı bombalamaya çalışan alçaklara karşı binlerce Haymanalı akın akın oraya gitti ve o hayasızlara dersini verdi. Polatlı'dan Ankara'ya darbeye katılmak için gelen o alçakları durduran sizlersiniz. Sizin bu kahramanlığınız nesilden nesile anlatılacak. Darbe sonrası meydanları boş bırakmadınız. Allah hepinizden razı olsun."


Şehit Vural Tamer'in ailesini de ziyaret eden Başbakan Yıldırım, Aşır Tamer'e Türk Bayrağı ve Kuran hediye etti.

ILICAYA YÖNELİK TANITIM DESTEĞİ
Haymana'nın çok büyük zenginliklerinin olduğunu, ılıcasının yeterince tanınmadığını söyleyen Başbakan Yıldırım, ılıcanın sıcaklığı ve kimyasal terkibi bakımından dünyada ön sıralarda geldiğini, tanıtılması için gerekli desteği vereceklerini ifade etti. Yıldırım "Siz hiç merak etmeyin her şey hallolur. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim oldukça bize kimse bir şey yapamaz" diye konuştu. Başbakan Yıldırım, ilçeye turizm meslek lisesi yapacaklarını, lisenin inşaatına yakında başlanacağını, doğalgazın geleceğini, ilçenin fakülte talebinin de karşılanacağını açıkladı.
BİZE ULAŞIN