Şehitlerini unutmadılar

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Kırıkkaleli şehit Yücel Bayat için anma töreni düzenledi. Şehidin ailesi de iftar yemeği verdi

Şehitlerini unutmadılar
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Şehit Uzman Jandarma Çavuş Yücel Bayat'ı şahadetinin 13'üncü yıldönümünde andı. İlk program şehidin kabrinin bulunduğu Kırıkkale Şehitliği'nde başladı. Şehitlik Camisi Din görevlisi Yalçın Demirel'in şehidin kabri başında okuduğu Kur'an-ı Kerim ve yapılan dualar sonrası şehidin ailesine sabır ve başsağlığı dileklerinde bulunuldu.

BİRLİKTE İFTAR YAPTILAR
Şehidin ailesi dernek binasında üyelere iftar yemeği ikram etti. 2011 yılından 2016 yılına kadar düzenlenmiş olan Şehit Yücel Bayat'ı anma programlarının slayt gösteriminin de yapıldığı iftar programında Şehit Yücel Bayat hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Rıfat Öcal, "Şehidimiz Yücel Bayat; 25 Mayıs 1983 tarihinde Aydın'da dünyaya gelmiş, ilkokulu Ankara'da, orta ve lise öğrenimini de ilimizde tamamlamıştı. Asker olmaya karar veren şehidimiz, Ankara-Beytepe Uzm. J. Çvş. Okulundan mezun olarak ilk görev yeri olan Antalya'nın Manavgat ilçesinde görevine başlamıştı. 23 Mayıs 2004 tarihinde yol güvenliği sağlamakla görevli iken kimliği belirsiz kişiler tarafından kasıtlı olarak jandarma aracının üzerine araçlarını sürmeleri sonucu şehitlik mertebesine ulaşmıştı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN