Model tuttu yatırım arttı

2004 yılında 100 milyon TL borçla aldığı Altındağ Belediyesi’nde, Değişim Yönetim Modeli’ni hayata geçiren Başkan Veysel Tiryaki, “Hantal yapıyı ortadan kaldırıp borçları ödedik. Şimdi görevimiz olmayan okul gibi projeleri yapıyoruz” dedi

Model tuttu yatırım arttı
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 12 sene önce 100 milyon TL borçla aldığı belediyede Değişim Yönetim Modeli'ni hayata geçirerek kurum içerisinde hantal yapıyı ortadan kaldırdı. 2004 yılına kadar ilçeye sadece 2 milyon TL'lik yatırım yapabilen Altındağ Belediyesi, kemerleri sıkarak hem borçları ödedi hem de dev projeleri bir bir hayata geçirdi. Bugün itibari ile tek kuruş borcu olmayan Altındağ Belediyesi, bütçesinin yarısı ile kültür merkezleri, yüzme havuzları, okullar ve sağlık tesisleri yapıyor.

MÜDÜRLÜK SAYISI AZALTILDI
SABAH Ankara'ya konuşan Başkan Veysel Tiryaki, "Belediyede çalışan her personel devlet kaynağına kendi cebindeki para gibi sahip çıkarsa, Allah da paranın bereketini verir. Altındağ Belediyesi'nde gerçekleşen budur. Mali gücümüz işte buradan geliyor. Taşeron çalıştırmıyoruz. Ankara'da çöpünü kendi araçları ile toplayan tek belediyeyiz. Göreve geldiğimizde bunlara ek olarak müdürlük sayılarını da azaltarak hantal yapıyı ortadan kaldırdık" diye konuştu.

SIKINTILI GÜNLER GEÇİRDİK
Başkanlığının ilk dönemlerinde sıkıntılar yaşadığını belirten Tiryaki, "Belediye işlerini yaparken, Ahmet'i, Mehmet'i, yakınınızı kayırmayacaksınız. On binlerce gecekondu yıktık. Hiç bir yerden kredi veya hibe, borç almıyoruz, bugüne kadar hiç almadık, almaya da ihtiyaç yok" dedi.



YÜZDE 50'Sİ YATIRIMA
Belediye başkanlığında üçüncü dönemi olduğunu söyleyen Veysel Tiryaki, "Geçmiş dönemi karalamak bize bir şey kazandırmaz. Ama şuan itibari ile Altındağ Belediyesi, kendi ekonomik gelirleri ile ayakta duran bir belediye... İller Bankası'ndan gelen gelir belediye bütçesinin yüzde 24'lük bölümüne tekabül ediyor. Şuan bütçemizin yüzde 50'si yatırıma gidiyor. Bu çok büyük bir oran. Altındağ Belediyesi artık okullar, yüzme havuzları, sağlık tesisleri, tiyatrolar yapıyor. Görevimiz olmayan projeler yapıyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN