Şehit annesinin yüzü Diyanet’in umresiyle güldü

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde iki oğlu ve bir damadını şehit veren 87 yaşındaki Muzaffer Gülşen, çok istediği kutsal toprakları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın umre hizmetiyle görebildi

Şehit annesinin yüzü Diyanet’in umresiyle güldü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine, 15 Temmuz gecesi Kızılcahamam'dan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gelen Mehmet Gülşen (61), kardeşi Hakan Gülşen (43) ile kuzenleri ve enişteleri olan Lütfi Gülşen (63) darbeciler tarafından F16'dan atılan bomba nedeniyle şehit oldu. Evlat acısı yaşayan 87 yaşındaki Muzaffer Gülşen'e Diyanet İşleri Başkanlığı el uzattı. Kutsal topraklara gitmek istemesine rağmen bunu gerçekleştiremeyen Gülşen'in arzusu, şehit ailelerine sağlanan umre hizmetiyle yerine getirildi. Gülşen, kızı ve torunuyla kutsal topraklara umre yaptı. Anne Gülşen, 15 Temmuz'da yaşananları bir türlü unutamadığını belirterek, "Gözümün yaşı dinmiyor. İki yavrum, damadım öldü. Küçük yavrum kaldı. Tek bir oğlum kaldı, ona da kıyamıyorum. Allah bu acıyı kimse göstermesin. Vatan sağ olsun, Cumhurbaşkanımız, başkanlarımız sağ olsun" dedi. Kutsal topraklara gitmeyi uzun süredir arzu ettiğini dile getiren Gülşen, bu isteğini gerçekleştiren yetkililere dua etti.

"ONUN İÇİN MORAL OLDU"
Muzaffer Gülşen'in kızı Emine Gülşen de 15 Temmuz'un karanlık bir gün olduğu belirterek, "Şehitlerimiz de olmasa bu birlik, beraberlik devam etmeyecekti. Bizim aile için çok büyük bir kayıp oldu ama vatanımız için hayırlı oldu. Vatan sağ olsun diyoruz" diye konuştu.15 Temmuz gecesi aynı evden üç kişiyi kaybetmenin acısını hala yüreklerinde hissettiklerini dile getiren Gülşen, "Kızılcahamam'dan, evden helalleşerek ayrılmışlar 'Ya döneriz ya dönmeyiz' diye. Telefonda, 'Gelin artık' dediğimizde, 'Buraları böyle nasıl bırakıp gelelim' dediler. Sabaha kadar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde beklemişler. En son sabah atılan bombada vefat ettiler" diye konuştu. Gülşen, iki kardeşinin şehit olmasının ardından geride üç kardeş kaldıklarını ifade ederek, "Bir erkek kardeşimiz kaldı. Bizim için acı her gün tazeleniyor. 15 Temmuz ismi geçtiği zaman yüreğimiz kan ağlıyor. Annemi umreye götürdük. Onun için bir moral oldu. Psikolojik olarak oranın maneviyatı yüreğimize su serpti" ifadelerini kullandı.

'BİR ANNENİN YÜREĞİNE MERHEM SÜRDÜNÜZ'
Muzaffer Gülşen, "İlk umre isteğimi söylerken 'Acaba olur mu, görür müyüm oraları?' diye düşünmüştüm. Aracı olan kaymakamımıza çok dua ediyorum. Çok uzun yıllardır isteğim, duamdı kutsal topraklara gitmek, umre ibadetini yapmak. O kara geceden sonra bize evlatlık yapan Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza duacıyım. Bir ananın yüreğine merhem sürdünüz bu güzel desteğinizle. Umre ibadetim çok güzel geçti. Ülkeme, evlatlarımın ruhlarına bol bol dua ettim. Çok mutluyum" dedi.
BİZE ULAŞIN