Zırhlı Birlikler’e ilk kazma vuruldu

Taşınan Zırhlı Birlikler arazisinden geçerek Sabancı ile Bağlıca bulvarlarını bağlayacak 4 kilometrelik yeni yolda çalışma başladı

Zırhlı Birlikler’e ilk kazma vuruldu
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı'nı birbirine bağlayacak 4 kilometre uzunluğunda 50 metre genişliğinde, servis yollarıyla birlikte toplam 10 şerit olan yeni bulvarın yapım çalışmalarına başlandığını açıkladı.

BÜYÜK RAHATLIK SAĞLAYACAK
Büyükşehir ekipleri, Sabancı Bulvarı'nın bitiminde bulunan askeri alana iş makineleriyle girerek yol için ilk kazmayı vurdu. Eskişehir Yolu ve Bağlıca trafiğine büyük rahatlık sağlayacağı belirtilen yolun, eylül ayı içinde bitirilmesi hedefleniyor. Eskişehir yolu Bağlıca kesişimine köprülü kavşak yapmalarına karşın, bu bölgede yoğunluk yaşanmaya devam ettiğini belirten Gökçek, "Sincan ve Etimesgut bölgesinden bu alana gelen araçların da katılımıyla yoğunluk artıyor. Bunun için bir çalışma yaparak taşınan Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek ve Sabancı Bulvarı ve Bağlıca Bulvarı'nı birbirine bağlayacak yeni bulvar üzerinde fikir birliğine vardık. Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık ile geçtiğimiz kasım ayında bir protokol imzaladık" dedi. Gökçek, yolun geçeceği alanda askeri ve MİT arazilerinin bulunması nedeniyle yürüttükleri kurumlar arası görüşmeleri tamamladıklarını da anlattı.
BİZE ULAŞIN