5 bin kişilik iftar alanının gözdesi kutsal emanetler

Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan etkinlikleri kapsamında Altınpark’ta düzenlenen “Kabe-i Şerif ve Mescid-i Nebevi Sergisi” iftar sonrası ilgi görüyor

5 bin kişilik iftar alanının gözdesi kutsal emanetler
ON bir ayın sultanı ramazanı, büyük organizasyon ve etkinliklerle karşılayan Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin kişilik iftar alanının bulunduğu Altınpark'ta, ramazanın en anlamlı günleri yaşanıyor. Oruçlarını açan binlerce vatandaş, iftar sonrasında "Osmanlı Dönemi Kabe-i Şerif, Medine-i Münevvere Örtüleri" ve tezhip sanatı eserlerinin bulunduğu sergi salonunu ziyaret ediyor. Tarihi ve manevi öneme sahip eserleri yakından inceleyen vatandaşlar, duygusal anlar yaşıyor. Sergide dünyanın en büyük el yazması Kur'an-ı Kerim'ini yakından inceleyen vatandaşlar, bir yandan da dua ediyor. Eserlerle ilgili bilgi edinen vatandaşlar, çocuklarına da bilgiler veriyor. Sergi salonu girişinde ziyaretçilere, geleneksel kıyafetlerle Osmanlı şerbeti ve lokum ikram ediliyor.

KABE KAPISI ÇOK ETKİLEYİCİ
Ordu'ndan geldiğini belirten İbrahim Kılıç, yeğeni Necati Sezer'le ziyaret ettiği ramazan etkinliklerini çok güzel bulduğunu ifade ederek, özellikle Kutsal Emanetler Sergisi'nde, Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kabe Kapısı örtüsünün çok etkileyici olduğunu belirtti. Ramazanı doya doya yaşamak için böyle etkinliklerin düşünülmesinin çok yerinde olduğunu ifade eden Ali Murat Aktar adlı vatandaş da Kutsal Emanetleri görme imkânı sağladıkları için emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
BİZE ULAŞIN