Maskeli beşlerin maskesi düştü

Üç ilçede market soygunlarına karışan beş kişilik çete dağıtıldı. Zanlılardan ikisi tutuklanırken biri adli kontrolle serbest kaldı

Maskeli beşlerin maskesi düştü
Çalıntı ve kiralık araçlarla son iki ayda 21 ayrı iş yerinden yüzlerine taktıkları maskelerle hırsızlık yaptığı tespit edilen beş zanlıdan üçü suçüstü yakalandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekibi tarafından güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sonucu yakalanan zanlılardan ikisi tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer zanlı adli kontrolle serbest bırakıldı.

"PİŞMANIZ" DEDİLER
Çankaya, Etimesgut ve Yenimahalle'de hırsızlık yaptıkları güvenlik kameralarına yansıyan 5 zanlıdan H.İ., B.Ş. ve suça sürüklenen çocuk yaştaki E.E., olayda kullandıkları oto ile suçüstü yakalandı. Son iki ayda iş yerlerine dadanan şüphelilerin marketlerden sucuk, salam, tavuk gibi malzemeler ile inşaattan da matkap, hilti, spriral taşı, kaynak makinesi vb. hırdavat malzemesi, elektrikli el aletleri, kablo gibi eşyaların çaldıkları tespit edildi. Son olayda suçüstü yakalanan beş zanlıdan üçü marketten çaldıkları sucuk ve salamın bir kısmını yiyip bir kısmını sattıklarını ve yaptıkları olaylardan pişmanlık duyduklarını dile getirdi. Güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu hırsızlık anında zanlılardan birinin uzun namlulu silahla etrafta gözcülük yaptığı tespit edildi. Başarılı bir operasyonla yakalanan zanlılardan H.İ. ile E.E. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, B.Ş. adlı şahıs adli kontrol ile serbest bırakıldı. E.E.'nin ise ıslah evine gönderildiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN