MÜSİAD iftarında müjdeli haberler

MÜSİAD Ankara Şubesi’nin iftar programında konuşan Bakan Zeybekci 2017 yılının ilk çeyrek büyümesinin 12 Haziran’da açıklanacağını belirterek, “Yüzde 4’ün üzerinde bir büyüme ile kapatacağız” dedi

MÜSİAD iftarında müjdeli haberler
Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesinin geleneksel iftar programı bu ramazan ATO Congresium'da düzenlendi. Programa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bazı milletvekilleri ve çok sayıda davetliler katıldı. Programda konuşan Bakan Zeybekci, Türkiye'nin çok güçlü ve büyük bir ülke olduğunu ifade ederek, darbe girişiminin hemen ertesinde bütün ekonominin ayakta durduğunu söyledi. Zeybekci, Türkiye'nin felaket tellallarının beklediği hiçbir olumsuzluğu yaşamadığına işaret ederek güçlü ve sağlam ekonomi ile güçlü bütçe disiplininin bunu sağladığını vurguladı.

"MAZERET YOK, YOLA DEVAM"
2017 yılının ilk çeyrek büyümesinin 12 Haziran'da açıklanacağını belirten Bakan Zeybekci, "Türkiye'nin cari açığını düşürerek 2016 yılını kapatması büyük bir başarıdır. Dış ticaret hacmini artırması başarıdır. 2016 son çeyrekte Türkiye toparlandı. İhracatında uzun dönem uzun dönemden sonra artış başladı. Büyümesi son çeyrekte toparlanmaya geçti. 2017'ye geldik. Mevlana'nın dediği gibi 2017'de 16 Nisan millet kararından sonra Cumhurbaşkanımızın bize verdiği talimattan sonra mazeret yok yola devam. Türkiye için mazeret yok. 2017 yılının ilk çeyrek büyümesi 12 Haziran'da açıklanacak. Yüzde 4'ün üzerinde bir büyüme ile kapatacağız. Hemen toparlamaya başladı IMF, diğer kurum ve kuruluşlar. Türkiye'nin büyümesi ile ilgili en üst düzeyde iyileştirmeler yapıyorlar. İyileştirmeleri ile bile bizi yakalayamayacaklar" ifadelerini kullandı.

"İLK ZİYARET KATAR'A"
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle hedeflerine daha fazla odaklanacağını, dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri olma hedefi için altyapısı sağlam bir ekonomi gerektiğini söyledi. Kaan, Körfez ülkelerinin Katar'a yönelik uygulamalarının "yanlış" olduğunu ifade ederek, söz konusu ülkelerin sağduyulu şekilde bu yanlıştan bir an önce dönmeleri gerektiğini ifade etti. Kaan,"MÜSİAD olarak Kardeş ülke Katar'ın yanındayız. MÜSİAD olarak bölgeyle yakın ilişkiler içindeyiz. Bu ilişkileri artırarak sürdüreceğiz. MÜSİAD olarak ilk ziyaretimizi Katar'a yapmak niyetindeyiz. Bölgede bulunan diğer ülkelerle de çok iyi ikili ilişkilere sahibiz ve bunu artırarak sürdüreceğiz. Daha aktif olacağız" şeklinde konuştu.

DAHA ÇOK KENETLENMELİYİZ
MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ise "Mübarek ramazan ayını idrak ettiğimiz bu günlerde ülkemizde, bölgemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan, bizim de yakinen takip etiğimiz hadiseler; birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde daha çok kenetlenmemiz, daha çok çalışmamız ve daha çok üretmemiz gerektiğini bir kez daha göstermiştir" değerlendirmesinde bulundu.
BİZE ULAŞIN