Önlemsiz yolda tehlikeli yolculuk

Celal Bayar Bulvarı’nın Maltepe Pazarı ve YHT Garı kesiminde vatandaşlar karşıdan karşıya geçerken ölümle yüz yüze geliyor. Vatandaşlar yetkililerden yaya üst veya alt geçidi yapılmasını istiyor

Önlemsiz yolda tehlikeli yolculuk
Yüksek Hızlı Tren Garı ile Maltepe Pazarı'nın bulunduğu Celal Bayar Bulvarı'nda yaya geçidinin olmaması vatandaşları zor durumda bırakıyor. Yayalar, Maltepe Pazarı karşısındaki otobüs durağından karşıya geçmek için canını ortaya koyuyor. YHT garı yönündeki alt geçitten hızla gelen otomobillere rağmen karşıya geçmek için büyük mücadele veren yayalar yetkililerden en kısa zamanda önlem istiyor. O yolda iki üç güne bir yaralanmalı trafik kazası yaşandığını dile getiren Maltepe Pazarı esnafı, yayalar için geçit yapmak ya da ışık getirmek için illa bir canın gitmesi mi gerekiyor?" diyerek tepki gösterdi.

CAN GÜVENLİĞİ YOK
Birçok semti birbirine bağlayan Celal Bayar Bulvarı üzerinde tehlikeli yolculuk yapan yayalar, "Karşıya geçerken koşmak zorunda kalmayalım, trafik kazası yaşanmasın" diyerek yetkililerden yayalar için geçit istedi. Karşıya geçmek için yaklaşık beş dakika bekleyen ve koşarak karşıya geçen yayalardan İsmail Beştepe, "Alt geçitten hızla gelen araçlar yüzünden canımız tehlikede. Otobüse binmek için karşıya geçmemiz gerekiyor ama arabalar hızlı olduğu için bekliyoruz" dedi. Maltepe Pazarı esnafından Mümtaz Ercil de "Karşıya geçmek isteyen insanlar dakikalarca duvarın üzerinde bekliyor. Çocuğu olanlar ve yaşlılar büyük sıkıntı yaşıyor. Bu durağa en yakın geçit ve ışık 1 kilometre uzakta" diye konuştu. Esnaf Cihat İncel, "Maltepe Pazarı yaya trafiğine açık bir alışveriş merkezi olduğu için gelen müşterilerimizin yüzde 80'i karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyor" dedi. Esnaf Mehmet Koç ise üç gün önce yaralanmalı bir trafik kazası yaşandığını söyleyerek acil olarak önlem alınmasını istedi.
BİZE ULAŞIN