Osmanlı Camisi açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkentin yeni silueti Ulus Osmanlı Camii’nde incelemelerde bulundu. Dev cami Ramazan’ın son cumasında açılacak

Osmanlı Camisi açılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımına 2011 yılında yine kendisinin talimatı ile başlanan Ulus İtfaiye Meydanı'ndaki Osmanlı Camii'nde incelemelerde bulundu. Caminin son durumu ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyarette Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Ankara Valisi Ercan Topaca ile Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki eşlik etti.

GERİ SAYIM BA ŞLADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaret sonunda cami inşaatında çalışan işçilerle hatıra fotoğrafı çektirirken başkentin yeni silueti olacak olan caminin açılışı için geri sayıma başlandığı ifade edildi. İncelemelerle ilgili SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "Kısmet olursa Ramazan ayının son Cuma'sında Cumhurbaşkanımızın katılımı ile camimizi açacağız. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak caminin çevre düzenlemesini yapıyoruz" dedi.

SON HAZIRLIKLAR BÜYÜKŞEHİR'DEN
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın caminin güvenliği ve temizliği ile ilgili talimat verdiğini söyleyen Gökçek, Büyükşehir Belediyesi olarak açılışa kadar, caminin eksiklerini tamamlayacaklarını ifade etti.
BİZE ULAŞIN