Sokak ortasında pompalı dehşeti

Ankara’da sokak ortasında çıkan çatışmada, şahısların birbirine pompalı tüfek, tabanca ve uzun namlulu silahlarla ateş etmesi sonucu 4 kişi ağır yaralandı

Sokak ortasında pompalı dehşeti
Olay, akşam saatlerinde Altındağ'da meydana geldi. Uzunyol Sokak'ta iki grup arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle çatışma çıktı. Pompalı tüfek, tabanca ve uzun namlulu silahların kullanıldığı çatışmada Gülabi G., Mehmet Ali G., Suriyeli Hayat Yusuf N. hafif şekilde yaralanırken, Fırat Ç. adlı şahıs ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri silahlı çatışmaya giren zanlıları kısa bir kovalamacanın ardından yakaladı. Çatışma esnasında çevredeki ev ve araçlar da hasar gördü. Olay yerini şerit çekerek kapatan polis ekipleri, civardaki mermi kovanlarını topladı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
Başkentte daha iki gün önce Yenimahalle'de bir taksiciye yapılan pompalı tüfekli saldırının yankısı sürerken bu kez de Altındağ karıştı. Silah seslerini duyan mahalle sakinleri, olayı polis ekiplerine bildirdi. Alana kısa sürede çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından, ambulansla tedavi edilmek üzere Dışkapı Yıldırım Beyazıt Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Polis ekipleri, Gülabi G., Mehmet Ali G. ve Suriyeli Hayat Yusuf N.'yi kıskıvrak yakaladı. Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye götürüldü.
BİZE ULAŞIN